Sergen Yalçın Hangi Takımlarda Forma Giymiştir?

0
91

Sergen Yalçın Hangi Takımlarda Forma Giymiştir?

Sergen Yalçın Hangi Takımlarda Forma Giymiştir?

1972 İstanbul doğumlu futbolcu. Milli takımımızın ve ligimizdeki önemli kulüplerin formasını terletmiş olan bir futbol dehasıdır. Dört büyükler diye tabir edilen kulüplerin tamamında oynayan ilk futbolcudur. Aynı zamanda futbolculuk kariyeri bitiminden sonra futbol yorumculuğu ve teknik direktörlük de yapmıştır. Şuan da ise halen Konyaspor da Teknik direktörlük görevini sürdürmektedir.

​​​​​​Baba evi: Beşiktaş

Oyuncu birçok takımın formasını giymişse de ismi daha çok Beşiktaş’la birlikte anılır. Bunun sebebiyse Beşiktaş’ın alt yapısından yetişmiş olması ve uzun yıllar yine bu kulüpte top koşturmuş olması sebebiyledir.

Ve Sergen topu santraya yerleştirir

 Sergen Yalçın ilk profesyonel sözleşmesini Beşiktaş’la imzalamıştır. Beşiktaş macerası 1991-1996 yılları arasında devam etmiştir. Çeşitli sorunlar sebebiyle Beşiktaş’tan ayrılan futbolcu, 1997 yılında Cem Uzan başkanlığındaki İstanbulspor’a transfer oldu. 1998 yılının son aylarına doğru yönetimle problemler yaşadı ve İstanbulspor’dan da sözleşmesini tek taraflı fesih ederek ayrıldı. Bu dönem uzun bir süre takım bulamadı. Daha sonra 1999 yılında Siirt JeT-Pa spora transferi gerçekleşti. Aynı sene Fenerbahçe’ye kiralanan futbolcu buradaki etkili performansıyla tekrar milli takıma davet edildi.

Hemen ertesi senesindeyse bir Macar kulübü olan Slogaya satıldı. Bu transfer oyuncunun Türkiye liginde ki takımlar arasında forma giyebilmesi açısından gerekli bir transferdi. Türk futbol literatürüne “hülle yöntemi” olarak geçti. Aynı sene Galatasaray’a kiralandı. Bir sezon sonrasındaysa yolu Trabzonspor’la kesişti. Orada da istediğini bulamayan oyuncu 2001-2002 yılları arasında tekrar kiralık olarak Galatasaray’da forma giymiştir. Galatasaray da geçen bir sezonun ardından ise yuvasına, Beşiktaş’a geri dönecek ve 2002-2006 yılları arasında kariyerini bu kulüpte devam ettirecektir.

Kariyerinin sonlarına doğru formunun zirvesinden düşen oyuncu sırasıyla Etimesgut Şeker ve Eskişehirspor küplerinde forma giymiş ve kariyerini 2008 yılında noktalamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 5 =