Nazlı Çelik Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

0
330

Nazlı Çelik Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Nazlı Çelik Hakkında Kimdir Hayatı Biyografi - Nazlı Çelik Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

İlk Özel Televizyon olan Star Tv’de hafta içi her akşam Ana haber bültenini sunan Nazlı Çelik Kimdir? Star Tv Ana Haber spikeri Nazlı Çelik, 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Çelik, annesi Semra Çelik’tir.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da Özel Dost Koleji’nde tamamlayan Nazlı Çelik, lise eğitimine İsviçre’deki The American Scholl In Switzerland yatılı okulunda devam etmiştir. Buradaki eğitimini de tamamlayan Çelik, Amerika Birleşik Devletleri’nde Boston Emerson College’da televizyon, video ve psikoloji alanında eğitim almıştır.

Burada televizyon bölümünün yanında psikoloji de okumuş ve çift daldan, onur listesinde mezun olmuştur. Nazlı Çelik, çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Üniversite eğitiminden sonra Türkiye’ye dönen Ayşe Nazlı Çelik, meslek hayatına 1999 yılında NTV kanalında polis / adliye muhabirliği yaparak başlamıştır.

NTV’deki görev süresi boyunca 1999, 2002 ve 2004 olmak üzere üç seçim programında Erdoğan Aktaş ile birlikte yer almıştır. Ayrıca bu dönemde, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’nın davetlisi olmuş, Beyaz Saray ve Pentagon’a yaptığı gezilerini içeren, televizyon gazeteciliği eğitimini tamamlamıştır. Yaklaşık 5 yıl süreyle bu görevi yaptıktan sonra 2005 yılında Star Tv kanalına geçiş yaparak önemli görevlerde yer almıştır. Çelik, önce Star Tv haber koordinatörlüğü yapmış daha sonra yine Star Tv’ de haber müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Nazlı Çelik’in Sunduğu Programlar

Başarılı haber spikeri Nazlı Çelik, 2011 yılından beri Star Tv Ana Haber Bülteni’ni sunmaktadır. Daha önce sunduğu programlar ise şunlardır:

NTV’ de, Erdoğan Aktaş ile Beraber ‘Seçim 1999’ Programı
NTV’ de, 1999-2005 Yılları Arasında, NTV Haber
NTV’ de, 2002 Yılında, Erdoğan Aktaş ile Beraber, ‘Seçim 2002’
NTV’ de, 2004 Yılında, Bahar Feyzan ve Erdoğan Aktaş ile Beraber, ‘Seçim 2004’
Star Tv’ de, 2005-2006 Yılları Arasında, ‘Nazlı Öztarhan ile Gece Haberleri’
Star Tv’ de, 2006 Yılında, Erdoğan Aktaş ile Beraber, ‘Kırmızı Koltuk’
Star Tv’ de, 2006-2008 Yılları Arasında ‘Ana Haber Bülteni’
Star Tv’ de, 2007 Yılında, Erdoğan Aktaş ile Beraber ‘Türkiye’nin Seçimi 2007’
Star Tv’ de, 2008-2011 Yılları Arasında, Hafta Sonu Haberleri’
Star Tv’ de, 2014 Yılında, ‘Nazlı Çelik ile Star’da Seçim 2014’

Nazlı Çelik’in Çalıştığı Televizyon Kanalları

Nazlı Çelik, meslek hayatına 1999 yılında NTV’ de başlamıştır. 2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak katıldığı, içinde Beyaz Saray ve Pentagon gezilerinin olduğu bir eğitime katılmıştır. Daha sonrasında meslek hayatında başarılı ve istikrarlı bir şekilde ilerleyen Çelik, 2005 yılında Erdoğan Aktaş ile birlikte Star TV’ ye transfer olmuştur. 2008 yılında Uğur Dündar’ın Star Haberi sunmaya başladığı dönemde kısa bir süre muhabirlik yapmış, hemen sonrasında Murat Çelik’in Star TV’den ayrılması üzerine muhabirliği bırakarak, hafta sonu haberlerini sunmaya başlamıştır. 2011 yılında Uğur Dündar’ın Star Haber’den ayrılması ile Nazlı Çelik hafta içi Star Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başlamıştır.

Nazlı Çelik’in Aldığı Ödüller

Türk televizyon dünyasının en başarılı kadın haber spikerlerinden biri olan Nazlı Çelik, aldığı ödüllerle de bu başarısını kanıtlamış ve toplumun her kesiminden taktir toplamıştır. Sunduğu ana haber programıyla geniş kitlelere ulaşabilen, programcılık ve sunuculuk alanında birçok ödüle layık görülen Nazlı Çelik’in aldığı bazı ödüller ise şunlardır:

Altın Kelebek, En İyi Sunucu Ödülü, 2015

Nazlı Çelik, 16 yıllık meslek hayatında 4 kez Altın Kelebek Ödülü almıştır. En son, ‘Altın Kelebek En İyi Sunucu’ ödülünü 2015 yılında alan Çelik, törende yaptığı konuşma ile törene katılan konukları duygulandırmıştır.

Haliç Üniversitesi, Yılın En İyi Haber Programı, 2015

Haliç Üniversitesi öğrencilerinin oyları ile her yıl gerçekleştirilen ve yılın en iyilerinin seçildiği ödül töreninde Nazlı Çelik, ‘Yılın En İyi Haber Programı’ ödülünü almıştır.

Marmara Üniversitesi, Yılın En İyi Anchorwomeni Ödülü, 2015

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Türkçe Basın Kulübü tarafından düzenlenen Kayahan Medya Ve Sanat Ödülleri töreninde Nazlı Çelik ‘Yılın En İyi Anchorwomeni’ ödülünü almıştır.

Özel Hayatı

Mesleğindeki başarısı kadar özel hayatıyla da zaman zaman gündeme gelen Nazlı Çelik, ilk evliliğini, 1999 yılında tanıştığı Vepa Group Yönetim Kurulu Başkanı Burak Öztarhan ile yapmıştır. 2002 yılında evlenen çiftin Kayra adında bir de kızları vardır. 10 yıl süren evliliğin ardından Nazlı Çelik 2012 yılında boşanmıştır.

Nazlı Çelik ikinci evliliğini ise Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Serdar Bilgili ile yapmıştır. 14 Şubat 2015 tarihinde İspanya’nın Madrid şehrinde evlenen dünya evine girmiştir. Bu evliliği de çok uzun sürmeyen Çelik, 6 ay sonra boşanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz