Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Dövüş filmi deyince sevmeyecek insan çok az çıkar bana göre aksiyon ve gerilim her şey bu filmlerde var. Genellikle Japonların tercih ettiği dövüş filmleri Japon filmleri ile hayatımıza girdi. Sizlere iliklerinize kadar hissedebileceğiniz filmlerden bahsedeceğiz, içlerinde sizin de izlemedikleriniz varsa izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Gelin beraber 10’dan geriye sayalım filmlerimizi tanıyalım.

Dövüş filmlerimiz listesi

10) Tekken-2010

Tekken 2010 1024x685 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş FilmleriFilmimizin yönetmeni Dwight H.Little’in yapmış olduğu Namco şirketi tarafından düzenlenen aynı isimli oyundan sinemaya uyarlanmıştır. Oyunun film hakları 60 milyon dolar karşılığında Cyrstal Sky yapım şirketine devredilmiş.

9) Mortal Kombatın-Ölümcül Savaş-1995

Mortal Kombatın Ölümcül Savaş 1995 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Ölümcül Dövüş ismiyle Türkçeleştirilmiş bu film oyundan uyarlanmıştır. Paul W.S.Anderson tarafından sinemaya aktarılan filmde birçok oyuncular mevcuttur. Ölümcül dövüş dış dünya imparatorunun dünyayı ele geçirmesi için 10 turnuvayı kazanmak zorunda olduğu temeline dayanan bir film.Film oyunundaki aksiyonu hiç aratmamakta.

8) Teenage Mutant Ninja Turtles-Ninja Kaplumbağalar-2014

Teenage Mutant Ninja Turtles Ninja Kaplumbağalar 2014 1024x640 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Fantastik çizgi dizi serisinden sinemaya uyarlanan Ninja Kaplumbağalar. Fareye dönüşen ustaları Splitr’ın önderliğinde dövüş sanatları eğitimi alan Ninja Kaplumbağaları, fareye dönüşen ustaları ile birlikte kötülere karşı mücadele vermektedirler. Son serisi 2014 yılında vizyona girmiştir.

7) Rush Hour-Bitirim İkili-1998

Rush Hour Bitirim İkili 1998 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Başrolünde Jackie Chan ve Chris Tucker’ın paylaştığı bu film, aksiyon komedi türünde bir dövüş filmi. Bu ikilinin birbirinden tamamen farklı karakterlerde olmaları macerayı ve dövüşü bir arada getirmekte eğlenceli bir dövüş filmi.

6) Conan the Barbarian-Conan-1982

Conan the Barbarian Conan 1982 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Küçükken öldürülen Conan’ın büyüdükten sonra intikam peşinde koşmasının hikayesini anlatmakta. Çizgi filmden uyarlanan Conan, kılıçla yaptığı dövüşleriyle bilinen bir karakterdir. Yönetmeni John Milius’un yapmış olduğu filmin devam filmi çekilmiştir.

5) Kill Bill:Vol.1-2003

Kill Bill Vol.1 2003 1024x669 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Başrolünü Uma Thurman’ın oynadığı şahane oyunculuğuyla muhteşem bir dövüş filmi olan Kill Bill’in devam filmleri de çekilmiştir. Bill tarafından ihanete uğramış gelin, arabada hissiz bir halde uyanır ve düğün günü kendisine yapılanların hepsini aklına getiren gelin Bill’i öldürmek için elinden geleni yapacaktır. Filmde Uma Thurman’a birçok oyuncu eşlik etmekte.

4) Rocky-1976

Rocky 1976 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Birçok devamı olan Rocky,Sylvester Stallone’u efsane yapan filmlerden bir tanesidir. Boks hakkında hiç bir şey bilmeyen Rocky Balboa, sakatlanan Apollo Creed’in önerisiyle turnuvaya alınır. Müziklerinin çok güzel olması da dikkatlerden kaçmıyor ve daha önemlisi Rock karakterinin karısı Adrien’e filmin sonunda bağırması hafızalara kazınan bir filmdir.

3) The Last Samurai-Son Samuray-2003

The Last Samurai Son Samuray 2003 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

1870’ler de ABD ordusu Yüzbaşısı olan Nathan Algren, Japon İmparatorunun davetlisi olarak ilk düzenli orduyu kurmak ve eğitmek için Tokyo’ya gidiyor. Algren savaş sırasında Samuraylara esir düşer. Samurayların son lideri Algren’in kim olduğunu öğrenmek için köylere götürülür. Algren samuray kültüründen etkilenir ve samurayların arasında kalır. Tekrar tekrar izlenebilecek bir film.

2) Southpaw-Son Şans-2015

Southpaw Son Şans 2015 1024x576 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Yönetmeni Antoine Fuqua’nın, yaptığı Son Şans filminde birçok oyuncu yer almaktadır. Kariyerinin zirvesinde bir boksörken karısını trafik kazasında kaybeden ve kendini içkiye ve kumara veren Billy Hope büyük bir düşüş yaşar ve devlet kızını elinden alır sonra tekrar boksa başlamak için çabalar.

1) Enter The Dragon-Ejderin Üç Fedaisi-1973

Enter The Dragon Ejderin Üç Fedaisi 1973 1 1 - Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dövüş Filmleri

Bruce Lee’nin serisini tamamladığı son filmidir. O yıllarda Jackie Chan daha tanınmadığı için bu filmde figüran olarak yer alır. Devam filmi olan Game of Death’in çekimlerinde Bruce Lee vefat etmiştir. Yönetmeni Robert Clouse’nun yaptığı bir film önemli dövüş filmlerinden bir tanesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here