Millie Bobby Brown Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Netflix dizilerinden Stranger Things, kısa zamanda oldukça sükse yapan, hemen hemen herkes tarafından büyük bir heyecanla izlenen dizinin en önemli oyuncusu olan Millie Bobby Brown kimdir ?

Millie Bobby Brown Kimdir Biyografisi - Millie Bobby Brown Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Millie Bobby Brown, 19 Şubat 2004 tarihinde Kelly ve Robert Brown çiftinin çocuğu olarak İspanya’nın Malaga şehrinde doğdu. Paige adında ablası, Charlie adında abisi ve Ava adında bir küçük kız kardeşi vardır.

Oyunculuk Kariyeri ;

Millie Bobby Brown Onbir - Millie Bobby Brown Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Brown, Netflix yapımı Stranger Things dizisinde canlandırdığı Eleven (Onbir) karakteri ile tanınmaktadır.Brown’ın da aralarında bulunduğu bu dizideki oyuncu topluluğu 2016 SAG Ödülleri’nde aday gösterilmiştir. Sekiz bölüm süren Intruders dizisinde daimi rolde oynayan Brown, NCIS, Modern Family, Grey’s Anatomy gibi dizilerde birer bölümlük kısa roller sergilemiştir.

Netflix dizilerinden Stranger Things, kısa zamanda oldukça sükse yapan, hemen hemen herkes tarafından büyük bir heyecanla izlenen dizilerden biri oldu. İlgi çekici konusunun yanı sıra dizinin küçük oyuncuları da yetenekleriyle seyircileri etkilemeyi başardı. Dizide “Eleven” olarak bilinen Millie Bobby Brown ise bir çok ödül töreninde boy göstermeye hızla devam ediyor. Oyunculuk kariyerinde basamakları hızla tırmanacağı şüphesiz olan Brown, Calvin Klein’ın yeni kampanyasında yer alarak moda sektöründe ilk başarısına imza atıyor. Calvin Klein’ın yeni kreatif direktörü Raf Simons’ın “Amerikan kadını ve Amerikan modasını kutlama hakkında çok şey.” olarak ifade ettiği “By Appointment” koleksiyonu ile güzel bir ikili olan Millie Bobby Brown’u tanımıyorsanız hakkındaki 5 bilinmeyene bir göz atalım:

Millie Bobby Brown Kimdir - Millie Bobby Brown Kimdir? Hayatı (Biyografi)

1. Her ne kadar bir Amerikan dizisi olan Stranger Things’in yıldızı olsa da kendisi İspanya’nın Malaga şehrinde doğmuş ve ailesi ise İngiliz. Amerikan aksanını ise Disney Channel izleyerek öğrendiğini ifade ediyor.

2. Aslında ilk televizyon macerasını Stranger Things ile değil, Once Upon a Time in Wonderland dizisinde Alice’in küçüklüğünü canlandırarak yaşadı. Daha sonra NCIS, Modern Family ve Grey’s Anatomy gibi önemli yapımlarda da yer aldı.

3. Millie’de birçok yıldız gibi evde eğitim görenlerden.

4. Kendisi tam bir boks tutkunuymuş.

5. Adele ve Ed Sheeran hayranı olan Millie şarkı söylemeyi de çok seviyormuş. Hatta Jimmy Fallon’ın programında rap yeteneğiyle de herkesi kendine hayran bırakmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − 6 =