Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Hayatı (Biyografi) 29 Ekim 1989 senesinde dünyaya gelen Leyla Lydia Tuğutlu doğma büyüme Berlinlidir. Türk vatandaşı olan Leyla Lydia Tuğutlu model, oyuncu ve 2008 Türkiye Güzelidir.

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Hayatı (Biyografi)

N1oq9P 298x300 - Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Hayatı (Biyografi)
Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Türk bir babanın Alman bir annenin kızı olan Leyla Lydia Tuğutlu ilk okul eğitimini Türkiye’de almıştır. 5 yıl müzik eğitimi ve keman dersi alan Leyla Lydia Tuğutlu bu süre içerisinde modellik ajanslarında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Leyla Lydia Tuğutlu konservatuar eğitimini bırakarak mankenliğe yöneldi

Çok iyi derece İngilizce ve Almanca konuşabilen Leyla Lydia Tuğutlu ilk olara Es-Es dizisinde İrem karakterini oynadı. Daha sonra ATV ekranlarında yayınlanan ve başrolünde Kenan İmirzalıoğlu’nun oynadığı Karadayı dizisinde Songül karakterini oynadı. Oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Leyla Lydia Tuğutlu Star TV’de yayınlanan ve reytinglerde sürekli üst sıralarda kalmayı başaran Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini oynadı. Bu diziden ayrıldıktan sonra 2015 yılında Çağatay Ulusoy ile birlikte Delibal filminde başrolü paylaştı. Kanal D ekranlarında yayınlanan Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakteriyle sevenlerinin karşına çıktı.Son olarak atv ekranlarında Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Derin karakterine hayat verdi.

4MngDQ 225x300 - Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Burada göstermiş olduğu oyunculuk performansı ile “43.Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde” En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here