Kaptan Amerika Filmi Ne Zaman Çıktı?

0
308

Kaptan Amerika Filmi Ne Zaman Çıktı?

Kaptan Amerika Filmi Ne Zaman Çıktı - Kaptan Amerika Filmi Ne Zaman Çıktı?

Kaptan Amerika, Mart 1941 yılında, Marvel Comics aracılığıyla ilk olarak görünümüne kavuşmuştur. Joe Simon ve Jack Kirby tarafından yaratılmış olan Kaptan Amerika, nazi güçleriyle savaşmış olup, bunun üzerine vatansever bir süper kahraman görünümü çizmiştir. Yaratıcılarının asıl yapmak istedikleri de budur. Çok kısa bir süre içerisinde istenilen olmuştur ve 2. Dünya Savaşı’nda oldukça popüler bir simge haline erişmiştir. Bunun üzerine, kostümünün de insanlar açısından büyük bir etkisi olmuştur. Kostümünde, Amerikan bayrağı taşıyan bir motif bulunmaktadır. Ayrıca, etkili bir silah olan kalkanı da yok edilemez maddeden yapılmıştır. Kalkanının üzerinde, Amerikan bayrağının renklerini taşıyan yıldız şeklinde bir motif bulunmaktadır. Bu da, insanlar üzerinde aynı etkiyi bırakmaktadır. Kalkanı, vibranyumdan oluşturulmuştur. Aynı zamanda Dünya’da tek olup, çok etkili bir silahtır. Bu kalkanın yapımı, Amerika Başkanı Franklin Delano Roosevelt’in emriyle gerçekleşmiştir. Aynı zamanda, metalürjist Dr. Myron MacLain tarafından hazırlanmıştır. Bir de şu vardır ki, başkan ondan 2. Dünya savaşında dayanıklı mermiler üretmesini istemiştir, o da bir kaza sonucu bu kalkanı yapmıştır. Bir daha asla bu kalkanın aynısını yapamamıştır.

Kaptan Amerika, ilk önce, fiziksel özellikleri bakımından iyi olmayan, aciz ve solgun görünen Steve Rogers’ın bir çeşit bilim adamları sayesinde, vücuduna deneysel bir serum enjekte etmelerinin üzerine kusursuz bir insan formuna dönüşmüştür. Bu sayede yenilmez bir yapıya sahip olmuştur. Aynı zamanda gücünün yanı sıra zekâsıyla ve becerileriyle çok büyük bir etken haline gelmiştir. O artık bir yenilmezdir. Kaptan’ı süper asker yapmalarındaki en büyük amaç, Amerika Birleşik Devletleri’nin 2. Dünya savaşında, ileri derece de büyük etkiler bırakmasını sağlamaktır.

Savaşın sonları yaklaşırken bir talihsizlik üzerine Kaptan Amerika bir buz kütlesini üzerine sıkışmıştır. Burada, yıllarca kalmak durumunda kalmıştır. Yıllar sonra bulunduğunda ise uyandırılmış olup Avengers’ın lideri konumunda gösterilmiştir.

Daha sonra, Kaptan Amerika’nın filmi ilk olarak 2011 yılında gösterime girmiştir. Bu film ‘İlk Yenilmez: Kaptan Amerika’ filmidir. Film, askere katılmak isteyen Steve Rogers’ın fiziksel özelliklerinin yeterli olmaması sebebiyle askere alınmamasıyla başlayarak, ardından bir takım deneyler sonucu Kaptan Amerika’ya nasıl dönüştürüldüğünü konu almaktadır. Steve Rogers, çok kısa bir sürede çelimsiz ve işe yaramaz görüntüsünden uzaklaşıp, artık Amerika’nın en güçlü yenilmezlerinden biri halini alacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz