İrem Candar Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

0
402

İrem Candar hakkında; kimdir? Hayatı (Biyografi) İrem Candar 1987 İstanbul Doğumludur.

İrem Candar hakkında; kimdir? Hayatı (Biyografi)

Çocukluğundan bugüne hep müzikle iç içe olan ve ilk enstrumanını (piano) 8 yaşında çalmaya başlayan İrem Candar orta öğrenimini St.Michel Fransız Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi’ bölümünü Bilgi Üniversitesi’nde bitiren İrem Candar, müziğe olan ilgisini aldığı eğitimlerle güçlendirmiş; bu alanda Elizabeth Erkul (Piano), Jacqueline Çarkçı, Gül Sabar (Şan Dersleri), Mümtaz Sevinç, Ragıp Savaş (Oyunculuk Eğitimi) gibi önemli isimlerle çalışmıştır. Bir yandan aranjörlük de yapan İrem, kendi bestelerinin yanında çeşitli film müzikleri de yapmaktadır. Bunların yanında reklam müzikleri de seslendirmiştir.

irem candar kimdir biyografisi - İrem Candar Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)
İrem Candar hakkında; kimdir? Hayatı (Biyografi)

İrem Candar Müzik Yaşantısı

Aktif müzik ve sahne hayatına ise 2006 yılında ‘Monopop’ grubuna katılarak başlayan İrem Candar; ‘Gitar’ , ‘Studiolive’ ve iki seneye yakın zaman da ‘Kemancı’ da Monopop ile birlikte performans sergiledikten sonra 2008 yılında piyasaya çıkan ‘Söz-Müzik Teoman’ adlı albümde Teoman’ın ‘Duş’ şarkısına yeni bir soluk getirmiş ve dinleyenlerin beğenisini kazanmıştır. Aynı albümdeki bazı parçalara da back vokal yapan İrem Candar ile Teoman’ın yolları 2011 yılında Teoman’ın son albümü olan ‘Aşk ve Gurur’ da yeniden kesişmiş, albümdeki tüm kadın vokalleri seslendirmekle beraber ‘Bana Öyle Bakma’ isimli parçada Teoman’la yeni bir düet yapan İrem Candar bu performansıyla bir çok olumlu eleştiri almıştır. Behzat Ç. dizisinde kullanılan “Yoldan Geçen Adam” parçası ile geniş çevrelerce tanındı. 2013 yılında “Erik Ağacı” adlı ilk albümünü kaydetti.Su ve Ateş Soundtrack Bilmezdim şarkisini seslendirdi.

Bunlara ek olarak 2008-2009 yılları arasında da İskender Paydaş’la Zamansız Şarkılar adlı projede solist olarak performans göstermiştir.

İrem Candar Sony Müzik etiketiyle albüm yapmıştır.

İskender Paydaş’ın ‘Zamansız Şarkılar’ isimli son albümünde Kar Beyaz adlı şarkıyı seslendirmiştir.

İrem Candar, 2018’de Gül ile Akide isimli Albüm yaparak müzik marketler’de yerini almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here