Halit Ergenç hakkında; kimdir? Hayatı (Biyografi)

0
269

571f7473c03c113b78833575 300x169 - Halit Ergenç hakkında; kimdir? Hayatı (Biyografi)

Halit Ergenç, (d. 30 Nisan 1970, İstanbul) Türk dizi, film ve tiyatro oyuncusu. Ünlü oyuncu Bergüzar Korel’in eşidir.

Halit Ergenç ortaöğrenimini Beşiktaş Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. 1989’da İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri’nden ikinci senesinde ayrılan Ergenç, aynı sene girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümlerini bitirmiştir.

Oyunculuk kariyerinde önemli bir yere sahip olan müzikal, opera ve bale çalışmaları arasında The Adventures of ZAK-Kate, Tatlı Charity,Beni Seviyor,Kral ve Ben, Amphitrion, Evita, Hayalet ve Ötekiler,Şarkılar Susarsa bulunmaktadır. Tiyatro çalışmalarına ise Bugün Git Yarın Gel,Popcorn, Arapsaçı, Sevgilime Göz Kulak Ol oyunlarıyla devam eden sanatçının beyazperdede de rol aldığı önemli projeleri bulunmaktadır. Halit Ergenç’in televizyon kariyerinde Hiç Yoktan Aşk, Ölümün El Yazısı televizyon filmlerini, Böyle mi Olacaktı, Kara Melek, Dedem Gofret ve Ben, Esir Şehrin İnsanları, Zerda, Aliye gibi başarılı dizi projeleri izlemiştir.

56f92aba18c7733cb43a6437 300x169 - Halit Ergenç hakkında; kimdir? Hayatı (Biyografi)

Televizyon ve sahne çalışmaları dışında program sunuculuğu ve reklam filmlerindeki performanslarıyla da son derece başarılı olan sanatçı, halen dizilerde başarılı bir görüntü çiziyor. Büyük Teklif adlı yarışma programını sunarak sunuculuktaki başarısını da ekranlara yansıttı. Sanatçı izlenme rekorları kıran Binbir Gece adlı televizyon dizisinde de rol almıştır. 2006 senesinde bu dizideki rolü ile en iyi erkek oyuncu dalında Altın Kelebek ödülünü kazanmıştır.

CgBl7rtW4AAwEjs 300x182 - Halit Ergenç hakkında; kimdir? Hayatı (Biyografi)

Halit Ergenç, Bergüzar Korel ile evlidir ve Ali Ergenç isminde bir erkek çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz