Gülin İyigün Kimdir? Biyografisi

Çocuklar Duymasın dizi kadrona katılınca adını bir çok kişiye duyuran Gülin İyigün 18 Şubat 1983 yılında İstanbul doğmuştur.

Gülin İyigün Kimdir Biyografisi - Gülin İyigün Kimdir? Biyografisi

Ünlü oyuncu kariyerine üniversite döneminde katıldığı ve daha sonra reklam filmlerinde yer almaya başlamasıyla adım atmıştır. İlk yıllarında sürekli reklam filmlerinden teklif alan sanatçı Kamu Spotu Trafik, Kamu Spotu Kadına Şiddet gibi reklamlarda oynamıştır.

Sonrasında Activex, Kellogs, Derby, Sinpaş, Namet, Vakıfbank, Petrol Ofisi, Carte Dor, Omo, Pril gibi reklamlarda oynamıştır. Sonrasında Eti Paykek, Avea ve Meyhanedeyizbiz gibi markaların reklam filmlerinde görev almıştır. 2011 yılında Tek Başımıza isimli dizide rol alan İyigün bu dizi ile ilk dizisinde rol almıştır.

Sonrasında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Galip Derviş dizisinde rol oynayan İyigün yıldızı parlayan bir sanatçı olmuş ve sonrasında Analı Oğullu dizisinde rol oynamıştır. Bu dizinin ardından ise Yalan Dünya dizisinden teklif alan sanatçı oldukça iyi bir performans sergileyerek oyunculuğu ile akılda kalan isimlerden olmayı başarmıştır.

Çocuklar Duymasın dizisinde İrem’in arkadaşı Tutku karakterini oynamaktadır. Diziye yeni katılmasına rağmen izleyiciden tam not alan oyuncu dizinin reytinlerde üst seviyeye yükselmesinde ciddi anlamda desteği olmuştur. Daha önceki hafta Çocuklar Duymasının reytinleri çok düşmesi sonucu ara verilmiş yerine başka bir dizi yayın akışına konmuştur ama o dizide reytinglerde sonlarda olunca KanalD ekibi yeniden diziye devam kararı almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here