En Çok Güldüğümüz Yerli Güldürü Ustaları

0
409

Komedi denilince aklımıza ilk olarak İnek Şaban lakabıyla, Kemal Sunal gelmektedir. Gelmiş geçmiş en iyi, halkın her kesiminde insanı güldürebilen başarılı oyuncu Kemal Sunal, filmlerinde tüm Türkiye’yi kahkahalara boğmuştur. Hababam sınıfı film serisiyle artık Türkiye Klasikleri arasında yer almaktadır. En çok güldüğümüz yerli güldürü ustaları, ülkemizde herkes tarafından sevilen, tarafı olmayan, bize bir şeyler katan ve halk tarafından saygıyla anılan insanlardır.

komedyen03 - En Çok Güldüğümüz Yerli Güldürü Ustaları

Cem Yılmaz

En çok güldüğümüz yerli güldürü ustaları biri de geçtiğimiz son 15 yılda popüler olan Cem Yılmaz’dır. Cem Yılmaz, stand up gösterileriyle ülkemize kendini tanışmıştır. Daha sonra stand up gösterilerinin yanında yaptığı filmlerle ülkemizde büyük bir yer etmiştir. Cem Yılmaz 23 Nisan 1973 İstanbul da doğmuştur. Komedyen mesleğinin yanında, iyi bir oyuncu, müzisyen, karikatürist ve dublördür. Aynı zamanda kendi yaptığı filmlerinde ve başka filmlerde de senaristlik, yapımcı ve yönetmenlik yaparak da ülkemizde adını duyurmuştur. Halk diliyle, argo kelimeler kullanarak ülkemizin her kesimden insana hitap etmektedir.  Çıkarmış olduğu komedi stand up filmiyle gişelerde rekor kırmayı başarmıştır.

komedyen02 - En Çok Güldüğümüz Yerli Güldürü Ustaları

Şahan Gökbakar

Ünlü komedyen ustası Şahan Gökbakar da halkımız tarafından en sevilen, en çok güldüğümüz yerli güldürü ustaları listesinde yer almaktadır. Şahan Gökbakar 22 Ekim 1980 İzmir doğumludur. Dikkat Şahan Çıkabilir programıyla izleyici kitlesi oluşturan usta, Recep İvedik filmiyle kariyerinde zirveye ulaşmıştır. Sinema oyunculuğunda muhteşem betimlemeleri, Türk kültürünü yansıtan hareketleri ve halkı güldüren argo betimlemeleriyle de oldukça büyük bir başarı kaydetmiştir.

komedyen01 - En Çok Güldüğümüz Yerli Güldürü Ustaları

İlk olarak tek bir film çeken komedyen, gişelerde Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük rekorunu kırarak 2-3-4-5 serilerini de çıkarmıştır. Halk tarafından sevilen ve sayılan komedyen, bazı tepkilere maruz kalmasına rağmen, büyük hayran kitlesiyle her şeyin üstesinden gelmeyi başarmıştır. Hem ülkemizde hem de dünyada bilinen recep İvedik karakterini kendi mimik ve duygularıyla birleştirerek ortaya muhteşem bir oyunculuk sergilemiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz