Günümüz koşullarında, yaşam biçimimizden kaynaklanan hastalıkların çoğalmasıyla, doğal ilaçlar arayışına girdik. Doğanın bize sunduğu ve vücudumuz için sağladığı faydaları bilmediğimiz şifalı bitkiler bulunmaktadır. Çoğumuzun duymadığı bu bitkiler, ilaç kullanmaktan bıkmış birçok hastanın çözüm yolu olarak görülmektedir. İşte sizin için dünyanın en faydalı 12 bitkisi:

Kızılcık suyu - Dünya'nın En Faydalı 12 Bitkisi

Kızılcık suyu C vitamini bakımından oldukça zengin olan kızılcık suyu, boşaltım sistemi sorunlarını çözmekte birebir.

Aloe Vera - Dünya'nın En Faydalı 12 Bitkisi

Aloe Vera En çok bildiğimiz, türlü türlü kremlerin içinde kullanılan aloe vera, yanık kazalarının ve güneş yanıklarının tedavisinde oldukça etkilidir.

Siyah Yılan Kökü - Dünya'nın En Faydalı 12 Bitkisi

Siyah Yılan Kökü Bu bitki en çokta kadınların işine yaramaktadır. Adet döneminin olumsuz etkilerinden kramp ve ağrılara, duygusal hassaslıklara, sinirlilik durumuna iyi gelen, sakinleştirici bir etkisi vardır. Menopozlu kadınlarında kullanması gereken önemli bitkilerdendir.

Ekinezya - Dünya'nın En Faydalı 12 Bitkisi

Ekinezya Gribe iyi gelen ekinezya bitkisi, yaraların iyileştirilmesinde de kullanılır. Hiç bir yan etkisi yoktur.

Papatya - Dünya'nın En Faydalı 12 Bitkisi

Papatya  Bağırsaklarda oluşan sorunlarda kullanılan papatya çayı, uyumakta zorlananlara da yardımcı olmaktadır.

Günlük - Dünya'nın En Faydalı 12 Bitkisi

Günlük Obezite, kolesterol, bel ağrısı ve damla hastalığının tedavilerinde kullanılan günlük bitkisi, ishal ve solunum yolu hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Kahve Ağacı - Dünya'nın En Faydalı 12 Bitkisi

Kahve Soğuk algınlığı ve astıma iyi geldiği bilinen kahve, her gün mutlaka bir fincan tüketilmelidir.

Hayıt Ağacı - Dünya'nın En Faydalı 12 Bitkisi

Hayıt Ağacı Hormon salgılamamıza yardımcı olan hayıt ağacı, menstural dönemi de düzenler. Hamileyken kesinlikle kullanılmamalıdır.

Gümüş Düğme  Migrenin dayanılmaz ağrılarına çok iyi geldiği bilinmektedir. Vücuttaki iltihabı kurutma etkisine sahip olan gümüş düğme, yüksek ateşi düşürmek için de kullanılmaktadır. Hiçbir yan etkisi yoktur.

Çuha çiçeği yağı  Solunum yolu ve sindirim sistemi şikayeti olanlar için birebirdir. Kolesterolün düşürülmesinde ve romatoid artiridin etkilerinin azaltılmasında da kullanılmaktadır.

Keten tohumu Omega 3, omega 9, protein, lif, çinko, magnezyum açısından oldukça zengindir.

Sarımsak Vücuda direnç vererek, soğuk algınlığına iyi gelmektedir. Kokusu yüzünden pek fazla tercih edilmese de, özellikle mevsim geçişlerinde gribe karşı kullanmakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here