Ana Sayfa Kültür-Sanat Dilay Korkmaz Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Dilay Korkmaz Kimdir? Hayatı (Biyografi)

0
608

Dilay Korkmaz Kimdir? Hayatı (Biyografi) Son zamanlarda Star’da yayınlanan Star Life programının başarılı sunucusu olarak karşımıza çıkan Dilay Korkmaz, 2010 Miss Turkey yarışmasında 4. Olmuştur. Güzellik yarışmasından sonra bir çok programda yaptığı sunuculuklarla tanıdığımız Dilay Korkmaz, 20 Haziran 1990 senesinde dünyaya gelmiştir. Miss Turkey 2010 yarışmasına katılmak için İstanbul’a gelen güzel sunucu, gözlerini dünyaya Ankara’da açmıştır. 1.82 boyunda olan güzelin vücut ölçüleri de 95/69/97 olarak ölçülmüştür.

1g1gjA 300x169 - Dilay Korkmaz Kimdir? Hayatı (Biyografi)
Dilay Korkmaz Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Dilay Korkmaz Miss Turkey’e Nasıl Katıldı ?

2010 yılında Miss Turkey’in ülkeye kazandırdığı güzellerin başında gelen Dilay Korkmaz, yarışmaya nasıl katıldığı hakkında bir soruya “ Arkadaşlarım yıllardır bana bu yarışmaya katılmam için ısrar ediyorlardı. Ben de bir gün Miss Turkey’in reklamlarını gördüm ve başvurdum” şeklinde cevap vermiştir. Miss Turkey’e katıldığı sene Gizem Memiç ve Serenay Sarıkaya gibi isimlerin bulunduğu yarışmada diğer iki güzelden sonra 4. Seçilmiştir.

Dilay Korkmaz’ın Eğitim Hayatı

Ankara’da dünyaya gelen ve orada büyüyen güzel sunucunun eğitim hayatıyla ilgili elimizde çok net bilgiler yok. Dilay Korkmaz’ın ilk okulu ve lise yıllarını nerede geçirdiğine dair net bilgi olmamakla beraber güzel sunucunun bir söyleşisinde Gazi Üniversitesinde Muhasebe Bölümünde okuduğunu söylemiştir. Aynı söyleşide kendisine sorulan hayaliniz nedir sorularına ise “ Ben spiker olmak istiyorum.” demiştir. Ayrıca spikerlik üzerine dersler aldığını ve kurslara gittiğini söyleyen Dilay Korkmaz, “ Bir gün beni spiker olarak göreceksiniz. ” demiştir.

Dilay Korkmaz’ın Kariyeri

En son Gazi Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nü okuduğu bilinen güzel sunucuyu 2011 – 2012 senesinde Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışmanın “ Sarı Oda” kısmında görmüştük. Sarı oda denilen yerde yarışacak yarışmacılarla röportaj yapmıştır. Güzel sunucuyu daha sonra 2017 senesinde Star Tv’nin yayınladığı Star Life magazin programında sunucu olarak izlemekteyiz.

Ayrıca 2010 senesinde Miss Turkey’e katılıp 4. olarak Türkiye’nin güzelleri arasına giren Dilay Korkmaz, 2014 senesinde Çin’de düzenlenen Miss İnternational yarışmasına katılıp ilk 15’e girme başarısı göstermiştir.

Dilay Korkmaz Kaç Yaşındadır ?

1990 senesinin 20 Haziran’ında Doğmuştur.

Dilay Korkmaz’ın Burcu Nedir ?

Dilay Korkmaz, 20 Haziran Çarşamba günü dünyaya gelmiştir. Burcu İkizlerdir.

Dilay Korkmaz’ın Boyu Kaçtır?

Güzelliğiyle kendinden söz ettirmeyi başaran Dilay Korkmaz’ın boyu 1.82 cmdir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz