Deja Vu Nedir? Deja Vu Görülmesi Nasıl Gerçekleşir?

0
268

Deja Vu Nedir? Deja Vu Görülmesi Nasıl Gerçekleşir? Deja Vu insanların geçmişe dönük yaşadıkları olayların tekrar yaşanıyormuş gibi hissetme duygularına verilen isimdir. Aynı olayı önceden yaşamamışsınızdır, fakat aynı olayı 2. kez yaşıyormuş gibi hissedersiniz. Bu olaya Deja Vu denir.

Deja Vu Nedir? Deja Vu Görülmesi Nasıl Gerçekleşir?

dejavu01 - Deja Vu Nedir? Deja Vu Görülmesi Nasıl Gerçekleşir?
Deja Vu Nedir? Deja Vu Görülmesi Nasıl Gerçekleşir?

Deja Vu görülmesi neden ne sebepten kaynaklı yaşandığı tam olarak bilinmektedir. Deja Vu kelime anlamı olarak, Fransızca da “zaten görülmüş olay” demektir. Daha önce yaşadığınız bir anı tekrar yaşıyormuş hissiyatı uyandıran olay sıra dışıdır. Deja Vu görülmesi hakkında farklı bilgiler verilmektedir.

Deja Vu Nasıl Oluşur?

Bir fikre göre görülen Deja Vu görülmesi, insanın anne rahmindeyken, geleceğini görmesiyle yorumlanmaktadır. Bazılarına göre bu olay çok ağvam gelse de henüz tam olarak Deja vu’nun oluşumunun sebebi açıklanamamıştır. Deja vu’nun sık görülmesi durumunda bu bir psikolojik rahatsızlığa dönebilir. Deja Vu’nun sıklıkla görülmeye başlanması durumunda hemen bir psikoloğa görünmeniz gereklidir. Bu tarz olaylara ilk defa rastlıyorsanız ruhunuzda daralmalar, kötü hissetme duyuları veya hasta mıyım ben acaba diye soruları kendinize sorabilirsiniz. Aslında Deja Vu görülmesi çok normal bir vakadır. Her insan hayatında mutlaka bir kez de olsa Deja Vu yaşamıştır. Bilinç altınızla görülen bu vakalar, geçmişte sizde etki bırakan bir olayla da bağlantılı olabilir.

dejavu02 1024x646 - Deja Vu Nedir? Deja Vu Görülmesi Nasıl Gerçekleşir?

Deja Vu Hissiyatı Nasıldır?

Deja Vu, gitmediğiniz, görmediğiniz bir yere ilk defa gitmenize rağmen sanki önceden gelmiştim, görmüştüm hissiyatını sizde uyandıracaktır. Bu durum bazen aklınızın karışmasına da sebep olur. Aslında bu sizin o yere ait gördüğünüz fotoğraf veya videolar ya da o yere ait bilgi birikiminizden de kaynaklı olabilir. Bir arkadaş ortamında otururken, ben bu anı daha önce yaşamıştım demeniz de aynı olayın sonucundadır. Bunu zihnimizin bize oynadığı bir oyun olarak da görebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz