Arif V 216 Beklentiyi Karşıladı Mı? Film Hakkında Yorumlar Neler?

Arif V 216 Beklentiyi Karşıladı Mı 1024x683 - Arif V 216 Beklentiyi Karşıladı Mı? Film Hakkında Yorumlar Neler?

Sinema severler 2004 yılında vizyona giren GORA filminin devamı niteliği taşıyan AROG ile 2008 yılında buluşmuştur. Aradan uzun bir zaman geçtikten sonra sinema severler, Arif V 216‘yı ilk fragmanıyla birlikte büyük bir heyecanla beklemeye başlamıştır.

Sinema Seyircisinin Cem Yılmaz’dan Beklentisi

Genellikle “komedyen” olarak tanınan kişiler bir sinema filmi çektiklerinde halk kendilerinden yine komedi türünde işler yapmış olmasını beklemektedir. Bu kişilerin kendilerine tanımlanan kimliklerinin dışına çıkmaları pek istenmemektedir. Bu yüzden Cem Yılmaz gibi kalıpların dışında dolaşmayı seven biri için halk ikiye ayrılarak, kimileri Arif V 216’yı komik bulduk derken, kimileri de hiç komik değil gibi eleştirilerde bulunmaktadır. Oysa Cem Yılmaz’ın bugüne kadar yapmış olduğu tüm filmler gibi bu film de zaman zaman güldürdüğü gibi zaman zaman da duygusal anlar yaşatan türde olmuştur. İnsanlar Cem Yılmaz’dan sadece komedi türünde film beklediği için de hayal kırıklığı ile karşılaşmışlardır. Bu hayal kırıklıklarını da film hakkında olumsuz eleştirilerle dile getirmişlerdir.

Arif V 216 Hakkındaki Yorumlar

Arif V 216 henüz vizyona girmeden önce fragmanlarının komik bulunmaması üzerine sosyal medyadan eleştiri oklarına maruz kalarak 1-0 yenik başlamıştır. İnsanların genellikle fragmanı izledikten sonra tüm film üzerine yorum yapabilmeleri doğru bir davranış değildir. Zira Cem Yılmaz’ın tüm filmlerinde olduğu gibi, Arif V 216’da da hem güldüren hem de düşündüren ögeler vardır. Bu yüzden, özellikle de sadece skeç diyaloglarından oluşan bir komedi filmi izlemeyi bekleyen sinema severleri tatmin edememiştir.

Ancak film hakkındaki tüm eleştiriler tamamen olumsuz değildir. Arif V 216’da ki nostaljik sahneler Yeşilçam severlerin kalbini okşamış, müzikal ögelerin olması sebebiyle de sevenlerini oldukça mutlu etmiştir. Cem Yılmaz, eski filmlerine yapmış olduğu göndermelerle de izleyiciyi güldürmüştür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here