Herkesin adını televizyon ekranlarından duyduğu ülkemizin en ünlü şeflerinden Arda Türkmen, kendine has olarak hazırladığı tarifleri sunarken de değişik bir dil kullanıyor. Yaptığı yemeklerin yanında kullandığı dilin de akıcı olması, programı izleyenleri ekranın başına kilitliyor.

ardaturkmen01 - Arda Türkmen Kimdir (Hayatı) Biyografi

Arda Türkmen 1975 yılında İstanbul’da doğru. Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdi. Sonrasında ise aynı üniversitede Sahne ve Gösteri Sanatları bölümünü bitirdi. Özellikle televizyon ekranlarında bu okuldan öğrendiği bilgileri çok iyi bir şekilde kullanmakta.

Arda Türkmen İstanbul’da bilinen pek çok mekânın işletmeciliğinde bulunmuştur. Sonrasında ise kendi organizasyon şirketi olan Roka Davet’i kurmuştur. Issız Adam filminin de çekildiği mekanlardan bir tanesi olan Asmalımescit’te bulunan Leblon adlı mekân da Arda Türkmen’e aitti. Ancak buradaki belediye çalışmaları yüzünden mekânı kapatmak durumunda kaldı.

İlk Olarak Televizyon Ekranlarında Tanındı

Televizyon kanallarında Arda’nın Mutfağı isimli programla izleyicilerin ilgisini çekti. Bu program ilk önce CNN Türk ekranlarında izleyiciyle buluşurken ilerleyen zamanlarda TV8 ekranlarına transfer oldu. Bununla birlikte Sabah Gazetesi’nde başlayan köşe yazılarına da Hürriyet Gazetesi’nde devam etmektedir. Bununla birlikte La Cucina adındaki bir İtalyan dergisi için de yemek yazılar yazmaktadır.

Koyu bir Galatasaray taraftarı olan Arda Türkmen Velotürk adlı bir grubun da kurucuları arasındadır. Bu grup çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de imza atarak, Türkiye çapında çocuklara eğitim desteği sunmanın yanında aynı zamanda bisiklet dağıtımı da yapan bir gruptur. Bu sayede çocukların mutlu olmaları da hedeflenmiştir.

ardaturkmen02 - Arda Türkmen Kimdir (Hayatı) Biyografi

Arda Türkmen Karaköy’de iki adet ve Nişantaşı’nda bir adet olmak üzere İstanbul’da toplam üç adet mekânın sahibidir. Yemek üzerine olan bu mekanlarda farklı ülkelerin mutfaklarına ait yemekler İstanbullulara sunulmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here