Alina Boz kimdir? Biyografisi

0
457

Alina Boz kimdir, “Paramparça” adlı dizide Alina Boz, Hazal karakterini canlandırdı.

XXA5J7 229x300 - Alina Boz kimdir? Biyografisi

Alina Boz, 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya, Moskova‘da doğmuştur. Alina Boz’un annesi Rus Olga Boz, babası Bulgaristan göçmeni Türk’dür. Moskova‘da doğduktan sonra 7 yaşına kadar Rusya’da yaşadı. 2005 yılında babasının işi nedeni ile İstanbul‘a geldiler. İlkokula İstanbul’da başladı. Türkçe’yi de geldikten sonra öğrendi. Türkiye’ye taşındıktan sonra dans ve tiyatroya başladı. Havacılık meslek lisesinde okumaktadır

Dokuz yaşında tiyatro eğitimi almaya başladı. Ardından ajansa yazıldı. Rçekimlerinde yer aldı. Ata Demirer ile Avea reklamlarında da rol aldı. Hey Girl dergisi için Murat Boz ile birlikte kapak yüzü oldu. Murat Boz ile hiçbir akrabalığı yoktur.

Alina Boz, 1 Aralık 2013 – 16 Şubat 2014 tarihleri arasında atv’de yayınlanan komedi türündeki “Cesur Hemşire” adlı dizide Hakan Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Yeliz Şar, Tuluğ Çizgen, Sezai Aydın, Çağlar Çorumlu ile beraber rol aldı.

1 Aralık 2014 tarihinde Star Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya`nın oynadığı “Paramparça” adlı dizide Alina Boz, Hazal karakterini canlandırırken; Ebru Özkan, Burak Tozkoparan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Civan Canova, Ahu Yağtu ile birlikte rol aldı.

Alina Boz, 2016 yılında senaryosunu Emrah Kaman ve abisi Murat Emre Kaman ile beraber yazdığı “Kaçma Birader” filminde Zafer Algöz, Melek Baykal, Cihan Ercan, Algı Eke, Nursel Köse, Nejat Uygur II, Necip Memili ile beraber oynadı.

Alina Boz, Başrollerini Sibel Can ve Emre Kınay’ın paylaştığı , Sevda’nın Bahçesi Televizyon Dizisinde oynamaktadır.

Filmleri ve Dizileri :

2017-Sevda’nın Bahçesi ( KanalD Tv Dizisi )
2016 – Kaçma Birader (Melis Kahveci) (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Paramparça (2) (Hazal) (TV Dizisi)
2013 – Cesur Hemşire (Canan) (TV Dizisi)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz