Acun Ilıcalı Kimdir (Hayatı) Biyografi

0
194

Ünlü televizyon yapımcısı ve iş adamı Acun ılıcalı son 10 yıldır televizyon ekranlarına getirdiği yeni programlarla adından sıkça söz ettiren bir kişi. Pek çok kişi tarafından merak edilen Ilıcalı hakkındaki ayrıntılar nelerdir?

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olan Acun Ilıcalı, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümüne girmiş, 7 yıl okumasına rağmen mezun olamamıştır. 19 yaşında evlenmiştir. Televizyonculuk hayatına Show TV’de Beşiktaş muhabiri olan Ilıcalı, daha sonradan açıkladığı bir anısından Fransa 98 Dünya Kupası için Fransa’ya gittiğini ancak arkadaşının doğum günü olduğu için bir günlüğüne İstanbul’a geldiğini söylemiştir. Telefonla Show TV spor programına katılarak İstanbul’da olduğu halde Fransa’daymış gibi konuştuğunu anlatmıştır.

2002 yılında Acun Firarda isimli televizyon programını çekmeye başlayan Ilıcalı bu programda dünyayı dolaşarak insanlara enteresan bilgiler aktarmıştır. Bu programda kendisine kameraman olarak Feridun Çaykun Ertan ve Esat Yöntunç yardımcı olmuştur. 2006 yılında bu programın sona ermesinin ardından Acun Medya adıyla kendi şirketini kurmuştur.

2006 Yılında Acun Medya’yı Kurdu

2006 yılından itibaren Survivor isimli yarışmanın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. 2007-2010 yılları arasında yayınlanan Var mısın Yok musun? adlı yarışma programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Program seyirciler tarafından oldukça ilgi gören bir yarışma programı olmuş ve program saati 3 saat civarında tutulmuştur.

Acun Ilıcalı 2014 yılında TV8 kanalını satın almış hemen peşinden de TV8,5 adlı televizyon kanalını kurmuştur. Bu zamana kadar olan ve yapımcılığını üstlendiği tüm yarışma programları ve televizyon dizilerini kendi kanallarında yayınlarken aynı zamanda pek çok yeni televizyon programı ve yarışma da yayınlanmaya başlanmıştır. Bunlar arasında Ninja Warrior Türkiye, Para Bende, Hülya Avşar Show, Arda’nın Mutfağı, Ver Fırına, İşte Benim Stilim, Rising Star Türkiye, Yeten Sizsiniz Türkiye gibi çok sayıda program bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 6 =