Ana Sayfa Kültür-Sanat 27 Grubu Solisti Kimdir ? ( Okan Sarlı ) Kimdir ?

27 Grubu Solisti Kimdir ? ( Okan Sarlı ) Kimdir ?

0
811

y37aby 300x182 - 27 Grubu Solisti Kimdir ? ( Okan Sarlı ) Kimdir ?

27 Grubu Solisti Kimdir ? ( Okan Sarlı ) Kimdir ?

Modern rock ile klasik Türk müziği ezgilerini birleştiren Los Angeles lı bir etnik – rock grubu olarak kurulan 27, ismini 27 yaşında hayatlarını kaybeden Jimi Hendrix, Jim Morrisson, Janis Joplin, Kurt Kobain ve diğerlerinin anısına 27 olarak almıştır.

Okan Şarlı (Bas – Vokal), MuratArıkan (Gitar) ve Saddler Samayoa (Davul) oluşan 27 Grubu ,Whisky a Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne aldı.

2011 yılında, ABD’nin en prestijli müzik dergilerinden Music Connection tarafından “Top Unsigned Band of the Year” seçilen 27‘nin 2012 yılında “No Chemical Love” şarkısı “Artists in Music” ödüllerinde “En İyi Indie Rock” şarkısı olarak gösterildi.

Daha sonra single olarak çıkarttıkları “Second Mind” isimli şarkıları ise James Franco ve Heather Graham`in oynadığı About Cherry filminde kullanıldı.

ABD’de 60.000’den fazla kişinin katıldığı ünlü sanat ve müzik festivali Burning Man‘de “güzellik, ilham ve mükemmellik için Burning Man Ödülü” nü de alan grup festivalde sahne de aldı.

İstanbul’da Gripin tarafından yürütülen bu uzun çalışmaların sonucunda bu ortaklığın ilk şarkısı olan”Muhtemel Aşk” ortaya çıktı.

Los Angeles`ta yaşayan iki Türk ve bir Amerikalı müzisyenden oluşan etnik rock grubu Twenty7, Haziran ve Temmuz aylarında yeni albümleri `Love is a Game`in tanıtımı için Türkiye`de konserler verecek.

İlk konserlerini 8 Haziran’da Gripin ile birlikte Jolly Joker İstanbul`da gerçekleştirecek grup, vokal ve bass’ta Okan Şarlı, gitarda Murat Arıkan ve davulda David `Daveedo McCullough’dan oluşuyor.

Twenty7; Doors, Led Zeppelin, Oasis gibi grupların sahne aldığı Whisky A Go Go`nun yanı sıra House of Blues, The Viper Room, Hard Rock Café ve The Sattelite gibi Los Angeles`ın efsane mekanlarında konserler verdi.

2012 yılında 60 binden fazla kişinin katıldığı ABD`nin en büyük festivallerinden biri olan Burning Man`de `Burning Man Ödülü` kazanan grup ABD`de de ünlü Türk gruplarıyla turneler yaptı.

Gripin, Mor ve Ötesi grupları ile Amerika turnesi yapan grup San Francisco`dan New York`a pek çok şehirde hayranları ile buluştu. Twenty7, Hollywood`a da göz kırpıyor. Grubun `Second Mind` isimli şarkısı James Franco`nun `About Cherry` filminde kullanıldı.

G08AL6 - 27 Grubu Solisti Kimdir ? ( Okan Sarlı ) Kimdir ?

BİYOGRAFİ

Twenty7, Los Angeles`lı bir etnik-rock müzik grubu. Grup modern rock ile klasik Türk müziği ezgilerini bir arada kullanıyor.

Grup Okan Şarlı ( Bas – Vokal), Murat Arıkan (Gitar) ve David `Daveedo` McCullough (Davul) olmak üzere üç kişiden oluşuyor.

Twenty7, Whisky A Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne aldı. İngilizce ve Türkçe olarak kendi şarkılarının yanı sıra Barış Manço’nun ‘İste Hendek’, Alpay`ın ‘Yekte’ şarkıları gibi klasik Türk rock parçalarını da funk-rock ezgilerle yorumluyor.

Twenty7, 2009`da MTV Türkiye`de yayınlanan ve oyuncu ve sunucu Janset`in de back-vokallerle gruba katıldığı bir performans gerçekleştirdi.

Whisky A Go Go’da sürekli sahne alan grup Sunset Müzik Festivali`nde de yer aldı.

2011 yılında ABD`nin en prestijli müzik dergilerinden Music Connection tarafından ‘Yılın En İyi Albüm Anlaşması Olmayan Grubu’ seçilen Twenty7; Muse, Queen ve U2 gibi gruplara benzetildi.

2012`de grubun ‘Papatya’ isimli albümünden ` No Chemical Love` şarkısı `Artist in Music` ödüllerinde `En İyi Indie Rock` şarkısı ödülünü aldı. Aynı albümden `Second Mind` isimli şarkıları ise James Franco ve Heather Graham`in başrollerini üstlendiği `About Cherry` filminde kullanıldı.

ABD’nin 60 binden fazla kişinin katıldığı ünlü sanat ve müzik festivali Burning Man`de ‘güzellik, ilham ve mükemmellik’ için Burning Man Ödülü’nü alan grup festivalde sahne de aldı.

2012 sonunda Gripin ile birlikte ABD turnesi gerçekleştiren Twenty7; New York, Boston, Washington DC, Los Angeles ve San Francisco’da konserler verdi.

Grup Mart 2013’te Mor ve Ötesi ile birlikte ABD`nin doğu yakasında bilet satışları tükenen konserler gerçekleştirdi.

Mayıs 2013’te çıkardıkları ‘Love is a Game’ adlı yeni albümleri ile grup ABD`de çıkardı. Twenty7, bu albümdeki bazı şarkıların film ve televizyonda kullanılması için lisanslama görüşmelerine devam ediyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz