2018’i Sallayacak Film; Avengers: Infınıty War!

2018’i Sallayacak Film Avengers Infınıty War - 2018’i Sallayacak Film; Avengers: Infınıty War!

Spider-Man, Iron Man, Captain Americe gibi çocukluğumuzun süper kahramanlarına ev sahipliği yapan ve bu karakterleri beyaz perdeye aktaran Marvel, kendi sinema evreninin en büyük filmini gelecek yıl çıkaracak. Karşınızda, 2008 yılından beri yaptığı filmler ile gişeyi adeta sahiplenen, tarihin en büyük sinema evreninin en büyük filmine bilet almanız için 6 neden!

  • Günümüzün en büyük yıldızlarını bir arada izlemek

2018’i Sallayacak Film Avengers Infınıty War Detay - 2018’i Sallayacak Film; Avengers: Infınıty War!

Sherlock Holmes ile “Ben buradayım!” diyen, Iron Man rolüyle adeta mega oyuncu haline gelen Robert Downey Jr, sadece adının bile etki ettiği Scarlet Johansson, Sherlock dizisi gibi birçok rolüyle son zamanların en popüler oyuncularından Benedict Cumberbatch gibi isimler bu filmde! Üstelik sadece günümüzün değil, geleceğin potansiyel starlarına da ev sahipliği yapıyor. Bunların başında ise, Peter Parker/Spider-Man karakterini oynayan 21 yaşındaki İngiliz aktör Tom Holland.

  • Bazı karakterleri son kez görme fırsat

2018’i Sallayacak Film Avengers Infınıty War Konusu - 2018’i Sallayacak Film; Avengers: Infınıty War!

Filmin senaryosu yüksek titizlikle korunuyor. Hatta Marvel, Tom Holland’a Infınıty War filminin senaryosunu yok etmesini istemişti. Genç oyuncu ise senaryoyu şömineye attığını sosyal medya hesabından açıklamıştı. Ancak, Marvel’in MCU (Marvel Cinematic Universe) tarafının başında olan Kevin Feige, merakımızın daha da artmasını sağlayıp şu sözleri söylemişti;

“Evet, bu filmde birçok karaktere veda etmeyi düşünüyoruz. Önceki MCU filmlerindeki espritüel anlayış yerine daha da ciddi bir iş yapmak istiyoruz. Gözleriniz sulanacak. Umarım güzel bir veda olur.”

  • Tarihin en pahalı sinema filmi

2018’i Sallayacak Film Avengers Infınıty War Fragman - 2018’i Sallayacak Film; Avengers: Infınıty War!

Bu konuda insanların genel olarak tepkisi, “Ne kadar pahalı olabilir ki? Sonuçta bilet fiyatı değişmeyecek,” gibi olabilir. Ancak filme ayrılan bütçeyi duyunca, bilet için 20 lira vermek ayıp gibi geliyor. Size şu şekilde açıklarsam daha iyi olur:

Türkiye’nin geçtiğimiz ayki cari açığı 1 milyar 237 milyon dolar. Tamam, gayet iyi. Peki koskoca ülkeden böyle bir rakam ortaya çıkıyorsa, sadece bir filmin bütçesi ne olabilir ki? Şimdi hazır olun lütfen, söylüyorum; Infınıty War’ın bütçesi tamı tamına 1 milyar dolar! Bir örnek daha vereyim. Şu ana kadar ki en pahalı film ise, 378.5 milyon dolar bütçe ile Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde. Marvel’ın şu ana kadar en çok hasılat yapan filmi ise, yaklaşık bir buçuk milyon dolar hasılat ile Marvel’s The Avengers. Bu filmden beklenilen hasılatı siz düşünün…

Yani, şu ana kadar gittiğiniz tüm filmlerin görsel efektlerini unutun. Bu film devasa olacak! Artık kuşkumuz yok.

  • Daha önce bu kadar süper kahramanı hiç bir arada görmediniz!

2018’i Sallayacak Film Avengers Infınıty War Film Hakkında - 2018’i Sallayacak Film; Avengers: Infınıty War!

MCU’nun ilk yıllarında süper kahramanların “solo” filmleri daha çok tercih edilse de, bu evrime uğradı. Iron Man 2 filmiyle ilk defa birden fazla süper kahramanı kullanan Marvel, ki onda da iki karakter, bunu tekrar dahi etmeden çağ atladı. Zamanda bu konuda ilerlerken Captain America: Winter Soldier’da 3 karakter yer aldı. Captain America: Civil War filminde ise bu sayı 12’yi buldu! Avengers: Infınıty War filminde ise bu sayı “şimdilik” 28! Üstelik daha eklenenler bile olabilir. Kötü adamları da sayarsak karakter sayısı bir hayli artacak!

  • Çılgın titan: Thanos!

2018’i Sallayacak Film Avengers Infınıty War Vizyon - 2018’i Sallayacak Film; Avengers: Infınıty War!

Avengers’ın daha önce çıkan iki filmini izlediniz mi veya izlediyseniz, Marvel’ın her filme koyduğu after credits sahnelerini  izlediniz mi bilmiyoruz. Ama eğer o mor kafalı, kalın sesi ile kendinden korkulmasını sağlayan, “Bu adam da hep bir şeyler diyor ama yaptıklarını göremedik” dedirten titanı görmek istiyorsanız, adresiniz Avengers: Inıfnıty War!

Özellikle çizgi romanlarda adını duyanların bacaklarını titreten, hatta evrenin içindeki Tanrılara bile meydan okuyan Thanos, bu filmin baş kötüsü! Bununla ilgili Kevin Feige, yaptığı bir açıklamada şu sözleri sarf etmişti;

Infınıty War öncesinde çıkan 19 filmin tamamı da, bu filme zemin hazırlıyor. Yaptığımız her şeyin, her hareketin ve detayın amacı bu filmdi. Bu iş, bizim 10. Yılımızı temsil edecek en büyük şey olacak.”

  • Yeni Avengers’a “Merhaba” deyin!

Avengers Infınıty War - 2018’i Sallayacak Film; Avengers: Infınıty War!

Şu anda Avengers’ı oluşturan karakterleri oynayan oyuncuların yaşı git gide ilerlemekte ve sözleşmeleri sona ermekte. Bunların başında Robert Downey Jr geliyor. Kendisi şu anda tam 52 yaşında! Artık süper kahraman rollerinin altından kalkamayacağının kendisi de farkında. Belki evrenden çıkar, belki de MCU içinde kahramanlığı bırakıp yerine geçecek karakterlere akıl hocalığı yapar. Bunu Spider_Man: Homecoming filminde görmüştük. Peter Parker’ın ölen amcasının yerini alır gibiydi

Iron Man gibi karakterlerin yerini alacak Doctor Strange, Spider-Man, Captain Marvel, Falcon, Scarlet Witch, Ant-Man ve Wasp gibi karakterleri de ilk defa bu filmde birlikte savaşırken göreceğiz.

Kısacası; Disney gibi en büyük sinema markasının, Marvel gibi film bazında en büyük süper kahraman şirketinin ve en usta oyuncuların oluşturduğu tarihin en pahalı filmini heyecan ile bekliyoruz. Artık 28 Nisan 2018 tarihini işaretlemek için bir nedeniniz var. Avengers: Infınıty War, gümbür gümbür geliyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here