Kripto Para Hırsızlıkları Yatırımcıları Endişelendiriyor

0
321

Kripto Hırsızlıkları Kripto paranın günlük hayatımıza yavaş yavaş girmesiyle birlikte bu tür olayları son zamanlarda sıkça görür olduk. Kripto paranın günlük hayatımızda popüler olmaya başlamasıyla birlikte yatırımcılarını sevindirmek de olup aynı zaman da endişelerinin artmasına da neden oluyor.

Kripto Para Hırsızlıkları Yatırımcıları Endişelendiriyor

Kripto Para Hırsızlıkları Yatırımcıları Endişelendiriyor - Kripto Para Hırsızlıkları Yatırımcıları Endişelendiriyor
Kripto Para Hırsızlıkları Yatırımcıları Endişelendiriyor

K ripto para piyasasında belirli aralıklarla önemli düşüş ve çıkışlar yaşanabiliyor. Bu konu bir yana kripto paranın hayatımıza girmesi bazı dezavantajlarına rağmen bir çok sorunu da ortadan kaldırmış oluyor. Tabi ki her yeni gelişme gibi kendi sorunlarını da beraberinde getiriyor. En önemli sorunu ise kripto hırsızlığı.

Kripto Hırsızlığı Nasıl Olur?

Bilindiği üzere kripto para sanal bir paradır. Ve bu kripto paraya sahip olan herhangi birinin hesap numarası, kimlik kartı veya cüzdanı bulunmuyor. Bunlar sanal olarak da bu sistemde kişinin kimliğini belirtmiyor. Bu kripto para sahipleri bu hesabı anonim olarak kullanıyorlar. Bu yüzden bir kripto para sahibi silahlı herhangi biri tarafından durdurulup gerekli donanım cüzdanı veya online cüzdanına ulaşmak için anahtarları kolayca alınabiliyor. Bu da yatırımcıların endişelerinin artmasını sağlıyor. Biz de bu yüzden artık sıkça bu olaylarla ilgili hırsızlık haberlerine denk geliyoruz.

New York Times’a göre bu gibi olayların yaşanmasın ardında ki asıl neden ise kripto para hırsızlığının kolay olması. Endişelendiren kısım ise bu hesapların anonim olması. Anahtarları ellerine geçiren hırsızlar hesapların anonim olmasından dolayı polisler tarafından çıkılmaz bir hal alıyor.

Peki, Bu Kadar Kolay mı?

Kripto para hırsızlığını yaygın olmasının asıl nedeni çalınmasının kolay olması lakin kripto parayı elde etseniz de onu kullanması o kadar da kolay olmuyor. Yatırımcılar bu olaylarla endişelenseler de kripto para piyasasına olan umutları hala devam ediyor. Bunun asıl nedeni ise kripto para piyasasına sürekli gelecek vadeden projelerinin giriyor olması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz