Tarsus’ daki Esrarengiz Kazı Birinci Yılında

0
335

13 Kasım 2016 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı 82 Evler Mahallesi’nde bulunan bir evde başlayan esrarengiz kazı çalışmaları birinci yılına yaklaşıyor. Yaklaşık  bir yıldır kazılan evdeki bu çalışmanın neden yapıldığı hala merak konusu.

tarsuskazi2 - Tarsus' daki Esrarengiz Kazı Birinci Yılında

Tarsus ’da bir evde başlayan kazının ne ile alakalı olduğu halen bir sır gibi saklanıyor. Öyle ki, bu eve komşu olan diğer evlerde oturanlar dahi bu kazının neden yapıldığı konusunda hala bilgi sahibi değiller. Bununla birlikte kazı alanındaki esrarengiz hareketlenmeler de çevrede evleri bulunanları tedirgin etmeye yetiyor.

Kazı yapılan evin etrafı mavi brandalarla kapatılmış durumda ve kazının yapıldığı yerde polis ve Özel Harekat ekipleri 24 saat boyunca nöbet tutuyorlar. Bununla birlikte kazı çalışmasının yapıldığı yerde sürekli olarak bir araç hazır durumda bekletiliyor. Akşam üstü içeriden çıkan dört kişi bu arabaya binerek oradan ayrılırken başka bir arabayla kazının yapıldığı yere gelen dört kişi içeriye giriyorlar.

24 Saat Devam Ediyor

Kazının 24 saat boyunca devam ettiği, karanlık çökünce yakılan projektörlerle kazı yerinin aydınlatılmasıyla anlaşılmakta. Çevrede oturan insanlar ise bu kazıdan biraz şikayetçi olmaya başlamışlar. Bunun ilk sebebi bu kazının amacının, 1 yıl geçmiş olmasına rağmen hala gizlenmesi. İkinci bir şikayet ise etraftaki sokaklarda bu kazı sebebiyle çökmelerin meydana gelmesi. Bu durum, civarda evleri olan insanları tedirgin eden ayrı bir konu.

tarsuskazi1 - Tarsus' daki Esrarengiz Kazı Birinci Yılında

Kazı ile ilgili 1 yıldır bir açıklama yapılmaması ortaya çeşitli söylentilerin de çıkmasına sebep oluyor. Kimi insanlar çok büyük bir tarihi eserin bulunduğunu söylerken, özel harekat ve polis ekiplerinin burada 24 saat nöbet tutmasına bağlı olarak bu bölgede gerçekten büyük bir toplu mezara ulaşıldığını düşünmekteler. Bunun yanında büyük bir define için bu kazının yapıldığını söyleyenler de mevcut. Kazının ne ile ilgili olduğunun ne zaman açıklanacağı hala büyük bir merak konusun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz