Sanat Güneşi Zeki Müren Anıldı

0
266

zeki muren mezari basinda anildi 9926753 300x168 - Sanat Güneşi Zeki Müren Anıldı

Sanat Güneşi‘ olarak tanınan merhum Zeki Müren, ölümünün 21’inci yılında Bursa Emir Sultan Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Törene katılan Devlet Sanatçısı Kutlu Payaslı ve çok sayıda kişi, dua öncesi Zeki Müren’in ‘Şimdi Uzaklardasın’ isimli ölümsüz eserini seslendirdi.

Emirsultan Mezarlığı’ndaki törene, Zeki Müren’in yeğeni Sevtuğ Olgaç, Türk eğitim Vakfı (TEV) Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan, Mehmetçik Vakfı (TSKMEV) Bursa Temsilcisi emekli Albay İbrahim Güven. Devlet Sanatçısı Kutlu Payaslı, şarkıcı Gökhan Sezen ile Zeki Müren Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencileri ve sevenleri katıldı.

zeki muren susma 9610269 5071 640x360 1 300x169 - Sanat Güneşi Zeki Müren Anıldı

“MAL VARLIĞINI ÖNEMLİ İKİ VAKIFA BAĞIŞLADI”

Törende duygusal anlar yaşayan Müren’in yeğeni Sevtuğ Olgaç, “Rahmetli ağabeyimiz yardımı göstermeden yapan bir insandı. Öldükten sonra da daha önce yaptığı vasiyetlerinde önemli mal varlılığını önemli iki vakıfa bağışladı. Yardımseverliği böyle üst seviyede olan rahmetli ağabeyim nurlar içinde yatsın” dedi.

TSKMEV Bursa Temsilcisi İbrahim Güven, “Gönüllerde yaşayan bu insan, TEV ve Mehmetçik Vakfı için sanatçı kişiliğinin ötesinde daha farklı anlamlar taşımaktadır. Çünkü yaşadığı devre göre farklı bir bakış açısıyla mal varlığını Türkiye’nin iki güzide vakfına bağışlamıştır” şeklinde konuştu.

TEV Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan ise “Zeki Mürenin Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Eğitim Vakfı’na yapmış olduğu bağış, diğer insanlar için bir örnek teşkil etmesini diliyorum. Türk Eğitim Vakfı 20 yıl içerisinde yaklaşık yurt içinde 140 bin, yurt dışındı da bin 700 öğrenciye burs vermiş ve hayata atılmalarını sağlamıştır” ifadelerini kullandı.

KARANFİL BIRAKTILAR

Devlet Sanatçısı Kutlu Payaslı ve vatandaşlar, dua öncesi ‘Sanat Güneşi’nin ‘Şimdi Uzaklardasın’ isimli ölümsüz şarkısını söyledi. Öğrenciler ve konuklar, duanının ardından Müren’in kabrine karanfil bıraktı. Müren için ölümünün 21’inci yılında Emirsultan Camii’nde öğle namazının ardından mevlit de okutuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz