Sadettin Teksoy Netflix’de Karşımıza Çıktı

0
468

netflix - Sadettin Teksoy Netflix'de Karşımıza Çıktı

Türkiye pazarına girdikten sonra izleyicinin ilgisini çekmek amacıyla çeşitli yöntemler deneyen Netflix, şimdi de 90’ların ünlü televizyon programcısı Sadettin Teksoy ’u izleyicinin karşısına çıkardı.

Netflix üzerinde yayınlanan dizilerin, Türk izleyicisi tarafından daha çok dikkat çekmesi isteniyor. Bu sebeple ülkemizde geçmişte popüler olmuş ve tanınırlığı yüksek bir isim olan Sadettin Teksoy ’u da reklamlarında kullanmaya başladı.

Aslında Teksoy, dizinin içinde rol almıyor, sadece Netflix’in Stranger Things 2 dizisinin tanıtımı için hazırlanan 3 dakikalık bir fragmanda oynuyor. Bu fragmanda Teksoy, dizinin içindeki bir oyuncu gibi olayları araştırmaya başlıyor. Fragman aynı zamanda mizahi öğeler de içeriyor. Örneğin, Sadettin Teksoy videoda Türkçe konuşmakta ve karşısına çıkan dizi karakterlerine de ünlü “Ben Sadettin Teksoy” sözünü söylüyor.

Televizyonculuk Başarısı

Sadettin Teksoy ’u 90’lı yıllarda takip edenler, yaptığı haberlerin hep biraz espri içerdiğini hatırlayacaklardır. Hazırlanan bu videoda da, ortam ve yapılan görev her ne kadar ciddi olsa bile, Sadettin Teksoy’un oynaması ve yer yer komik hareketlerde bulunması videoyu eğlenceli bir hale sokmuş. İngilizce olarak yapılan anonslara, Teksoy’un Türkçe olarak karşılık vermesi de ayrı bir mizah unsuru.

sadettinteksoy2 1024x457 - Sadettin Teksoy Netflix'de Karşımıza Çıktı

Bununla birlikte videoda ilgi çeken bir diğer nokta ise Sadettin Teksoy ’un sarı yağmurluğu ve sarı çizmeleri. İnsanları hafızasında bu şekilde yer etmiş bir kişinin, Stranger Things 2 için hazırlanan tanıtım videosunda da aynı yağmurluk ve çizmeleri kullanması oldukça enteresan bir hava yaratmış.

Netflix buna benzer bir tanıtım videosunu geçtiğimiz aylarda, Narcos dizisi için hazırlanan videoda Kasap Nusret’i oynatarak yapmıştı. İyi ya da kötü olması bir tarafa dursun, Netflix’in Türkiye pazarı için bu tarz yeni fikirler ortaya sunması takdir edilmesi gereken pazarlama yöntemlerinden bir tanesi. İleride çok daha farklı isimleri bu şekilde Netflix’in dizileri için çektiği tanıtım videolarında görebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz