Rasim Ozan Kütahyalı ’nın Beyaz TV’deki İşine Son Verildi

0
263

Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol programının yorumcularından Rasim Ozan Kütahyalı ‘nın, programın dünkü yayını sırasında sarf ettiği sözler sebebiyle kanal yönetimi tarafından görevine son verildi.

rasimozan01 - Rasim Ozan Kütahyalı ’nın Beyaz TV’deki İşine Son Verildi

Rasim Ozan Kütahyalı, Derin Futbol adlı programın dünkü yayınında Ahmet Çakar ile yaşadığı ve polemik sırasında ağzından çıkan sözler sebebiyle oldukça tepki çekmişti. Canlı yayında sarf ettiği sözler özellikle Boşnak kökenli vatandaşlarımız tarafından tepki ile karşılanmıştı. Başta Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve aynı zamanda Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili eski futbolcu Saffet Sancaklı olmak üzere pek çok Boşnak kökenli isim konuyla ilgili rahatsızlıklarını dile getirmişlerdi. Öte yandan Beyaz TV önünde toplanan bir grup Kütahyalı’yı uzun süre protesto etti.

Derin Futbol’un bu akşam ki yayınında programın moderatörü Ertem Şener bir açıklama yaptı. Dünkü yaşanan olaylarla ilgili olarak üzgün olduklarını dile getirdi. Başta tüm Boşnak kökenli vatandaşlardan özür dileyen Şener, bütün bu gelişmelerden sonra, Beyaz TV yönetimi ile yaptıkları toplantı neticesinde Rasim Ozan Kütahyalı ‘nın işine son verildiğini izleyicilerle paylaştı.

Ertem Şener’in Konuşmasının Tam Metni

“Dün akşam kimsenin tasvip etmediği, edemeyeceği büyük bir sıkıntı yaşadık. Tabi bu kimsenin kabul edemeyeceği bir durum oldu. Rasim Ozan Kütahyalı da bu vahim durumdan sonra bir hayli üzüldü, bir hayli sıkıldı. Üzüntüsü gerçekten son derece üst seviyedeydi. Bu bizim için kabul edilemez bir durum oldu. Ben bu kanalda Beyaz TV Spor’un genel direktörüyüm. 6 sezondur buradayım. Boşnak kardeşlerimizin kalbi çok kırıldı. Onlarla etle tırnak gibiyiz. Bu vahim karardan sonra, bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırma kararı aldık. Rasim Ozan Kütahyalı bugünden itibaren bizimle olmayacak “

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz