Ana Sayfa Gündem Nimet Abla Gişelerinde Milli Piyango İzdihamı

Nimet Abla Gişelerinde Milli Piyango İzdihamı

0
387

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yıla girerken insanlar umutlarını Milli Piyango biletlerine bağlıyorlar. İstanbul’un ünlü Nimet Abla Milli Piyango gişesi yine Türkiye’nin her yerinden insanlara Milli Piyango satmaya devam ediyor.

nimetabla01 - Nimet Abla Gişelerinde Milli Piyango İzdihamı

Son bir haftadır gişenin önündeki kalabalık yerini uzun kuyruklara bırakmış durumda. Üstelik sadece İstanbul’dan değil Türkiye’nin dört bir yanından insanlar buraya gelip bu ünlü gişeden Milli Piyango satın alıyorlar. Gelemeyenler ise İstanbul’daki yakınlarından Nimet Abla gişelerinden Milli Piyango almalarını istiyorlar. Burası geçmişte pek çok defa büyük ikramiye kazandıran biletlerin satıldığı yer olarak insanların akınına uğruyor. Günümüzde Milli Piyango denince insanların akıllarına bilet alınacak ilk nokta olarak gelmekte.

nimetabla02 1024x576 - Nimet Abla Gişelerinde Milli Piyango İzdihamı

Eminönü’nde bulunan Nimet Abla gişelerinden bilet alanlar genellikle 5 ve üzeri adetlerde bilet alıyorlar. Bu biletleri alabilmek içinde ortalama olarak 50 ila 90 dakika arasında bir süre kuyrukta beklemek zorundalar. Yılbaşı’na bir hafta kala oluşan kuyruğun uzunluğu zaman zaman 500 metreyi bulmakta. Sırada beklerken zaman zaman tartışmalar ya da sıraya usulsüz bir şekilde dahil olmaya çalışanlara engel olmak için güvenlik görevlileri de hazır bulunuyor.

Nimet Abla Kimdir?

1899 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Melek Nimet Özden, 1928 yılında Eminönü’nde kocasının dükkanında Milli Piyango bileti satmaya başladı. 1931 yılında sattığı bir bilete büyük ikramiye çıkması onu bir anda bilinir bir duruma getirdi. Bunu fırsat bile Nimet Abla, pek çok gazeteye bununla ilgili ilan verdi. 1963 yılında bir cami yaptırdı. Milli Piyango işinden kazandığı parayla satın aldığı boğazdaki villasını da yaptırdığı camiye kaynak olması amacıyla sattı.

nimetabla03 - Nimet Abla Gişelerinde Milli Piyango İzdihamı

Felç geçirdiği 1970’li yılların ortalarına kadar sıkı bir şekilde çalışan Nimet Abla, Türk halkı tarafından en çok bilinen kişiler arasındadır. Gişenin günümüzde bir merkez iki de şubesi bulunmaktadır. Nimet Özden 1978 yılında vefat etmiştir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz