Naim Süleymanoğlu ’ndan Kötü Haber

0
412

Bir süredir karaciğer problemi yaşayan ve geçtiğimiz haftalarda karaciğer nakli geçiren eski rekortmen halterci Naim Süleymanoğlu beyin kanaması sebebiyle acil olarak ameliyata alındı.

naim01 - Naim Süleymanoğlu ’ndan Kötü Haber

Naim Süleymanoğlu’nun tedavi gördüğü hastaneden bir açıklama yapılarak, “Karaciğer nakli sonrası, tüm karaciğer fonksiyonları sağlıklı düzeye ulaşmıştır ve bugüne kadar önemli bir problem görülmemiştir. Beyin kanamasına bağlı ödem nedeniyle bir aydır yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Süleymanoğlu’nun beynindeki ödemin artması sebebiyle, müdahale edilmesi durumu oluşmuş ve bu yüzden ameliyata alınmıştır” denildi. Ameliyat Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Profesör Doktor Gökhan Akdemir tarafından gerçekleştiriliyor.

Rekorların Adamı Cep Herkülü

Naim Süleymanoğlu 1984- 1985 ve 1968 yıllarından 3 defa art arda yılın haltercisi seçildi. Bulgaristan tarafından gördüğü baskılar sonucunda 1986 yılında katıldığı Melbourne olimpiyatları sonrası ortadan kayboldu. 11 Aralık’ta Türk Büyükelçiliği’ne sığındı ve Türkiye’de yaşama, Türk Milli Takımı adına müsabakalara katılma talebinde bulunda. Kısa süre içinde kabul edilen bu talep sonrasında, sporcu Türkiye için Naim Süleymanoğlu adıyla yarışmaya başladı.

Tüm dünya tarafından tanınması 1992 yılında Barcelona Olimpiyatları’nda oldu. Bu olimpiyatlarda tüm rakiplerine ezici bir üstün sağlayarak altın madalyanın sahibi oldu. Naim Süleymanoğlu, bu başarısından sonra Dünya’nın En İyi Sporcusu seçildi. 1994 yılında Bulgaristan’da yapılan Avrupa Halter Şampiyonası’nda sadece üç kaldırış yaparak üç dünya rekoru kırdı ve bir kez daha tüm dünyanın dikkatini üzerine çekti.

naim02 - Naim Süleymanoğlu ’ndan Kötü Haber

Sakatlığı devam ederken katıldığı Dünya Şampiyonası’nda buna rağmen 3 altın madalya daha kazandı. 200 yılında Uluslararası Halter Federasyonu’nun asbaşkanlığına seçildi. Cep Herkülü lakabıyla bilinen Naim Süleymanoğlu rahatsızlanmadan önce çok fazla kameralar karşısına geçmiyordu. Uzun süre sonra Süleymanoğlu’nun fotoğraflarını görenler üzüntülerini gizleyemiyorlar. Pek çok kişi bu rahatsızlıklarının sebebini halter sporu olarak göstermekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz