Ana Sayfa Gündem Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti

Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti

0
272

naim suleymanoglu 1 - Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti

Uzun süredir tedavi altında olan Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Karaciğer naklinin ardından İstanbul’daki Ataşehir Memorial Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Süleymanoğlu’nun bugün saat 14.50’de hayatını kaybettiği açıklandı.

Süleymanoğlu siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak 28 Eylül’den bu yana tedavi altındaydı.

6 Ekim’deki ameliyatla karaciğer nakli yapılan eski halter şampiyonu, son olarak beyindeki kanama ve buna bağlı artan ödem nedeniyle 11 Kasım’da acil olarak ameliyata alınmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleymanoğlu’nun vefatı sonrası “Dünya ve olimpiyatlarda şampiyonumuz olan Naim Süleymanoğlu, haftalardır maalesef yoğun bakımdaydı. Milletimizin başı sağ olsun” açıklamasını yaptı.

Taşpınar: Türk halteri çok büyük değerini yitirdi

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, yaptığı açıklamada “Türk halteri çok büyük değerini yitirdi.” dedi.

Naim Süleymanoğlu’nun dünya halter camiasının gelmiş geçmiş en büyük sporcusu olduğunu ifade eden Taşpınar, “46 adet rekor kıran bir ‘cep herkülü’ydü. Türk halkının olduğu kadar, tüm dünyada spor camialarının gönlünü kazanmış bir sporcuydu. Başımız sağ olsun.” diye konuştu.

Seul Olimpiyatları’nda Türkiye adına yarışmaya başladı

Daha sonra 1988 Seul olimpiyatlarına Türkiye adına katılabilmesi için Türkiye Bulgaristan’a 1 milyon dolar ödeyerek gerekli izinleri aldı.

Seul’den başlayarak 1992 Barcelona ve 1996 Atlanta Olimpiyatları olmak üzere üç kez olimpiyat şampiyonu oldu.

8 kez dünya şampiyonu olurken 46 rekor kırdı.

2000 yılında Uluslararası Halter Federasyonunun asbaşkanlığı görevine getirildi.

Siyasi Kariyeri:

Naim Süleymanoğlu; 2004 yılında siyasete girdi. Aynı yıl yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kıraç Beldesi belediye başkanlığına, 2007 Genel Seçimlerinde yine MHP’den İstanbul milletvekili adayı oldu. Süleymanoğlu iki adaylığında da seçilememişti.

Naim Süleymanoğlu ’ndan Kötü Haber

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz