Kenan Sofuoğlu Kaza Geçirdi

0
286

Kenan Sofuoğlu Kaza Geçirdi Kenan Sofuoğlu’ndan üzücü bir haber geldi. Ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, Fransa’da geçirdiği kaza nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Kenan Sofuoğlu Kaza Geçirdi

Dünya Supersport Şampiyonası’nda yarışan Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun sıralama turlarında yaptığı kaza sonrası bel ve kalçasında kırık tespit edildi. Sofuoğlu ambulans uçakla Türkiye’ye getirilecek. Dünya Supersport Şampiyonası’nın 10. ayağında yarışan Sofuoğlu, başkent Paris yakınlarındaki Nevers Magny-Cours Pisti’ndeki sıralama turlarında kaza geçirdi.

300920172214268362477 - Kenan Sofuoğlu Kaza Geçirdi
Kenan Sofuoğlu Kaza Geçirdi

Kenan Sofuoğlu Kimdir?

Kenan, 25 Temmuz 1983 yılında Adapazarı’nın Akyazı ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası motor tamircisi olan İrfan Sofuoğlu’dur. Babasının dört çocuğundan üçüncüsü olan Kenan Sofuoğlu aslen Trabzonludur. Kenan Sofuoğlu ve ailesi motor yarışçılarıdır. Kenan Sofuoğlu 1996 yılında Türkiye şampiyonasında yarışan abisi Bahattin Sofuoğlu’nu izleyerek bu spor ile tanışmış, 2000 ‘de abisi Sinan Sofuoğlu’nun yarışta ayağını kırmasıyla boşta kalan motoruyla, 16 yaşında özel izin alarak yarışmalara katılmaya başlamıştır. Kenan Sofuoğlu abisi Sinan Sofuoğlu’nun motoruyla yaptığı ilk yarışını kazanmıştır.

17 Ağustos 1999 depreminde Adapazarı’nda bulunan evleri saniyeler içinde yıkıldı. Kardeşler komşuları arasında hayatını kaybeden 15 insandan daha şanslıydılar. Göçük altından Sofuoğlu kardeşler sağ kurtuldular.

Milli Gururumuz

2001 yılında Balkan Motosiklet Pist Şampiyonası’nda ilk üç dereceyi abileri Sinan ve Bahattin Sofuoğlu ile paylaşarak ikinci oldu. Kardeşler tüm bu başarı merdivenlerini tırmanırlarken , 2002 yılında maddi durumların elverişsizliği , sponsor bulmakta çektikleri zorluklar nedeni ile aralarından birinin Avrupa ‘ da yarışmalara katılmasına karar verdiler. 2007 senesinde Dünya çapında bir organizasyon olan Supersport yarışmasını kazanarak uluslararası alanda başarı sağlayarak bu camia içinde prestij kazanmıştır. Bir sezon içerisinde 13 müsabakadan 8 tanesini kazanarak rekor kırma başarısını yakalayan Türk sporcu ülkemiz için gurur verici işlere imza atmıştır. Bu elde ettiği başarıların şans ile alakalı olmadığını, 2012 yılında , 2013 ve 2015’te gösterdiği başarılar ile dünya çapında bir sporcu olduğunu herkese kanıtlamıştır. Kenan Sofuoğlu , elde ettiği başarılar ile Dünya Supersport tarihine adını altın harfler ile yazdırmıştır. Yine 2016 yılında aldığı Supersport şampiyonluğu ile kariyerinde 5. kez bu alanda şampiyonluğu yaşayarak , fenomen olmuştur.

Boş zamanlarında gençleri bu branşa yönlendiren ve onlarla vakit geçiren milli gururumuz bu alanda çalışmak için Sakarya Akyazı’da kendine ait pist kurdurdu. Bu alanda çalışan gençlerden bir şampiyon çıkarmayı hedefleyen Kenan Sofuoğlu mesleği bıraktıktan sonra da bu alana hizmet vermek istediğini söylemiştir. Kenan Sofuoğlu, geçtiğimiz aylarda sosyal medya üzerinden paylaştığı, evinin penceresinden havuza atladığı enteresan denemesiyle kendisine ve sevenlerine adrenalin patlaması yaşatmıştır. Adrenalin düşkünü ola Kenan Sofuoğlu, bu hareketlerinden dolayı isminden bolca söz ettirmeyi başarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz