Güner Özkul: O evi babama Ferhan Şensoy almadı

0
325

Güner Özkul: O evi babama Ferhan Şensoy almadı

Salih Demirtaş - Güner Özkul: O evi babama Ferhan Şensoy almadı

Münir Özkul’un hayatını kaybetmesi ardından ilk olarak Facebook’dan Salih Demirtaş isimli kullanıcı Ferhan Şensoy’un Münir Özkul’a yardım ettiği ve ev aldığı yönünde bir açıklaması olup, bu açıklama sosyal medya aracılığı ile bir çok kullanıcıya yayıldı. Bunun üzerine Münir Özkul’un kızı Günel Özkul açıklamada bulundu.

Güner Özkul’un Açıklaması ;

Münir Özkul ve Kızı - Güner Özkul: O evi babama Ferhan Şensoy almadı

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Münir Özkul son yıllarında tüm masraflarını Ferhan Şensoy’un karşıladığı hatta ona Cihangir’den ev aldığı öne sürülmüştü. Münir Özkul’un kızı Güner Özkul bir açıklama yaparak yardım iddialarını kabul ederken ev alma olayını ise yalanladı.

Sanatçı Ferhan Şensoy’un 5 Ocak’ta vefat eden Münir Özkul’un masraflarını karşıladığı ve ona Cihangir’den ev aldığı iddia edilmişti. Münir Özkul’un kızı Güner Özkul bu gelişmeler üzerine açıklamalarda bulundu.

Güner Özkul şu ifadeleri kullandı: “Babam o evi 70 yaşındayken AKM’de düzenlenen jübile gecesinden elde edilen gelirle aldı.”

“O dönem Kemal Sunal ve Müjdat Gezen babama ‘Sen bu parayı harcarsın. Biz bunu bankaya yatırıp üzerine bloke koyduracağız. Ev bulduğunda paranı alırsın’ demiş. O ev öyle alındı.”

“Babam Ferhan Şensoy’un yanında çalışıyordu. Ferhan abi borçlarına yardım etmiştir mutlaka. Çünkü yufka yürekli bir adam. Ama ev aldığı iddiası asılsız. Babamın tedavi gördüğü hastaneler ücret almadı. Eski eşiyle ailesi yardım etti, ben ve eşim de elimizden geleni yaptık.”

Güner Özkul O evi babama Ferhan Şensoy almadı - Güner Özkul: O evi babama Ferhan Şensoy almadı

Münir Özkul, İsmail Dümbüllü’den aldığı kavuğu 1989 yılında Ferhan Şensoy’a devretmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz