Doğan Holding Satışı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
221

Doğan Holding Satışı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğan Holding Satışı Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Doğan Holding Satışı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğan Holding Satışı

Uzun yıllar herkesin çok yakından bildiği görsel ve yazılı basın mecralarının sahibi Doğan Holdingin kurucusu ve onursal başkanı Aydın Doğan 1979 senelerinde şirketleşmeye başladı. Ülkenin en çalkantılı olduğu birçok siyasi durumla karşılaşan medya kuruluşu ayakta durmayı başardı. Evrensel gazetecilik ilkelerini yürütmeye çalıştığını söyleyerek kurduğu çalışan kadrosuyla ses getirmeyi başardı.

Doğan Holding’in yayın hayatı

Hızla değişen gündeme ayak uydurmak için her geçen sene kadrosunu genişleten medya kuruluşu ülke gündemini belirlemeye devam etti. Teknolojik gelişmelere de bir o kadar hızlı adapte olmayı başardı. İnternet gazeteciliğine de giren medya geniş kadroları sayesinde ses getiren haberlere ev sahipliği yaptı. Ülkedeki yayın organı gibi sevende oldu sevmeyende ama çok sesli olmaya çalıştığını söylemeye devam ettiler. Ünlü gazetecilerle çalıştığı için her kesim tarafından en çok bilinen yayın organlarını meydana getirdi.

Doğan Holding şirketleri

Doğan Holding şirketleri - Doğan Holding Satışı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazılı basında Hürriyet, Posta, Fanatik, TIME ve Hürriyet Daily News gibi yüksek okuyucu kitlesine sahip yayınları çıkardı. Görsel basında ise Kanal D, CNN Türk, tv2, Dream TV gibi yüksek reyting alan kanalların sahibi oldu. Yapılan yayınlar gündeme oturduğu için reklam gelirleri giderek artmaya devam etti. Ülke ekonomisi için sayısız çalışanıyla birlikte reklam sektörüne yön verdi. Gelişerek ciddi yatırımlar yapmaya ve yatırım yapanların yanında yer almaya devam etti.

Birçok seçim atlatan medya kuruluşu her döneme ait takipçi kitlesini korumaya devam etti. Ekonomi yayıncılığıyla da ses getirdiği için büyük şirketlerle devamlı arasını iyi oldu. Sıfırdan devasa şirket olan şirketlerin tanıtımlarını yaptı. Magazin gündemleriyle de oldukça ses getirmeyi başardı. Bu sayede ülkeye yön veren isimlerle yakın olmayı başararak haberi erkenden yakalama fırsatı buldu.

Uzun süren yayın hayatında dönemin şartlarına uymayı başardı. Kimi zaman ağır cezalara çarptırıldı kimi zaman magazin gündemleriyle ülkeyi sarsacak haberlerin ortasında kaldı. Ancak 60 yıldır tanışmış olduğu Demirören Ailesi ile satış sözleşmesi imzalayan Aydın Doğan, 22 Mart 2018 itibariyle 40 yıllık tecrübesiyle bugüne getirdiği şirketlerin satışını onayladı. Bu tarih itibariyle yayın hayatına devam edecek olan bütün kuruluşlar sadece el değiştirmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz