Ana Sayfa Gündem Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu?

Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu?

0
289

Son günlerde ülke gündemini meşgul eden en önemli konulardan bir tanesi de Cam filmi yasağı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en sonunda müdahale ettiği cam filmi yasağı için yeni düzenlemeler yolda.

camfilmi01 - Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu?

Geçtiğimiz hafta cam filminin yasakladığı ve cam filmi takılı olan araçlara ceza kesileceği açıklanmıştı. Hemen akabinde ise pek çok araca ceza kesilmişti. Ceza yemek istemeyen pek çok araç sahibi ise araçlarında takılı olan cam filmlerini hemen söktürmüşlerdi. Bir kısım insan bu filmleri söktürürken, bir kısım ise söktürmemekte diretti ve geçen senelerde yasağın kalkması yüzünden bu filmleri taktıklarını söylediler. Daha sonra yapılan ikinci bir açıklamada ise yasağın tüm cam filmlerini kapsamadığını sadece aracın içerisinin görünmemesi sağlayan ve belli bir numaranın üzerindeki filmleri kapsayacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı El Koydu

Konu iyice çıkmaza girdiği anda bu sefer Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya el atması ve “yanlış yapıldığı”nı söylemesiyle konu başka bir boyut aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı. Soylu, şu anda cam filminin yasak olduğunu ve bu yasağın kalkacağını ve bu konuda belli bir standardın geleceğini söyledi. Ön, arka ve yan camlarda filmin derecesi ne kadar olacak, bu filmleri kimler üretecek, kimler takacak, bütün bu konuların açıklığa kavuşacağı bir standart getireceklerini açıkladı. Soylu, 8-10 günden beri cam filmi ile ilgili olarak cezalar kesiliyor. Bu konu açıklığa kavuşana kadar ceza kesilmeyecek açıklamasında bulundu.

camfilmi02 1024x576 - Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu?

1997 yılından beri cam filmi ile ilgili bir yönetmelik bulunmakta. Ancak cam filmi her polisin çok fazla üzerinden durduğu bir konu olmadı. Dikkat eden polisler yine ceza kestiler ama büyük bir çoğunluğu görmezden geliyordu.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz