Brandweek İstanbul 2017 Bruce Dickinson İle Başladı

0
343

Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın önde gelen liderlerinin buluştuğu Brandweek İstanbul başladı. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde bu yıl beşincisi düzenlenen etkinliğe dünyaca ünlü İngiliz heavy metal grubunun solisti ve aynı zamanda bir iş adamı olan Bruce Dickinson katıldı.

brandweeek 1 - Brandweek İstanbul 2017 Bruce Dickinson İle Başladı

İngiliz Iron Maiden grubu, 70’lerin sonunda başlayıp 80’lerin ortalarına gelindiğinde patlama yaratmış gelmiş geçmiş en iyi heavy metal gruplarından bir tanesi olarak biliniyor. Iron Maiden ile birlikte yaklaşık 40 yıllık bir müzikal geçmişi de geride bırakan Bruce Dickinson, çok yönlü kişiliği ile tanınıyor. Bir gazeteci, yazar, radyo programcısı, film eleştirmeni, havayolu sahibi ve yolcu uçağı pilotu olan Bruce Dickinson. Üzerinde durduğu ana konu ise “Müşteri değil, hayran kazanın” oldu.

Müşteri Değil Hayran Kazanın

Müşteri ile hayran arasındaki farkı bir örnekle açıklayan Dickinson “Müşterileriniz sizi beğenmedikleri zaman bırakıp giderler ama hayranlarınız sizi beğenmeseler de sizden vazgeçemezler” dedi. “Hepimiz futbol takımı tutuyoruz. Hayran olduğumuz bir futbol takımı var. Peki neden bırakamıyoruz? diyen Dickinson, “Hayran kitlesi yarattığınızda aynı zamanda sizi sonsuza kadar destekleyecek bir kitle de yaratmış oluyorsunuz” dedi.

brandweek02 1 - Brandweek İstanbul 2017 Bruce Dickinson İle Başladı

Bruce Dickinson “Iron Maiden’ın bazı hayranlarının artık kötü müzik yaptıklarını söylemelerine karşın aynı hayranların Maiden’ın kötü şarkılarını dinlemekten vazgeçemediklerini, bunun sebebinin de yine hayranlıktan kaynaklı olduğunu” söyledi.

Dickinson, para kazanmak için yaşamanın da hedefe ulaşma konusunda zorluk çıkardığını anlattı. Her şeyin para olmadığından, özellikle başka insanlara hizmet sunarken parayı ön plana çıkarmanın kötü sonuçlara sebep olacağını ve istenilen yere gelinemeyeceğinden bahsetti.

Bruce Dickinson, bir yolcu uçağı pilotu. Bu sebepten Iron Maiden’ın “Ed Force One” adlı Boeing 747 Jumbo Jet uçağını turne sırasında kendisi kullanıyor. Bu uçakla zaman zaman konserlere Iron Maiden hayranlarını da yine kendisi taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz