emrah serbes kimdir behzet c emrah serbes itiraf - Behzat Ç.’nin yazarı Emrah Serbes tutuklandı. Emrah Serbes kimdir?

Emrah Serbes itiraf mektubu günün en çok konuşulanları arasına girdi ve kimdir diye merak edenler internet üzerinden araştırmalarda bulundu. Yazar Emrah Serbes sosyal medya hesabından yayınladığı itiraf mektubu ile takipçilerini şoke etti. Emrah Serbes geçtiğimiz hafta İzmir-Aydın otoyolunda gerçekleşen ve 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı kazayı kendisinin yaptığını imzalı bir mektup yayınlayarak açıkladı.

Peki Emrah Serbes kimdir? İşte Emrah Serbes hakkında tüm merak edilenler ve yanıtları

Hakkında tutuklama kararı çıkan Behzat Ç.’nin yazarı ünlü yazar Emrah Serbes’in, İzmir’de bir baba ile kızının hayatını kaybettiği kazayla ilgili yayınladığı itiraf mektubunun ardından Torbalı Adliyesi’ne giderek teslim oldu. Emrah Serbes’in tutuklanmasının ardından Beşiktaş Çarşı grubunun avukatı Devrim Alparslan, “Emrah Serbes’in teslim olmasının ardından Kenan’ı bırakacaklarını düşünüyoruz. ” dedi. Ünlü yazar Emrah Serbes kimdir sorusunun yanıtı ve biyografisi.

EMRAH SERBES KİMDİR?

Emrah Serbes Twitter hesabından yayınladığı itiraf niteliğindeki mesajda ölümlü bir trafik kazasında sorumluluğun kendisinde olduğunu itiraf etti ve teslim olacağını söyledi. Bu itiraftan sonra Emrah Serbes kimdir sorusu araştırılmaya başlandı. Ünlü yazar teslim oldu ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Emrah Serbes, sosyal medyanın gündemine 1 numara olmuş durumda.

Emrah Serbes, 27 Ocak 1981 tarihinde Yalova’da dünyaya geldi. Eğitim hayatını Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı Bölümü’nden mezun olarak tamamlayan Serbes, bazı gazetelerde ve dergilerde yazarlık ve söyleşiler yaptı. Yazarın ilk öykü kitabı olan “Erken Kaybedenler”, 2009’un Haziran ayında satışa sunuldu.

Bir dönem TV’de yayınlanan polisiye dizisi Behzat Ç.’nin bazı bölümlerinde yazarlık yapan Emrah Serbes, aynı zamanda “Behzat Ç: Seni Kalbime Gömdüm” adlı sinema filminin de senaristliğini üstlendi.

Adının daha fazla duyulmasına vesile olan Behzat Ç senaristliği, onun farklı çevrelerce tanınmasını sağladı ve popüler bir yazar oldu. Son olarak iletişim yayınlarından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır.

Bir süre boyunca da OT dergisi için kısa hikayeler yazan Emrah Serbes, günümüzde aylık olarak çıkarılan ve yayımlanan KAFA dergisi için hikayelerini yayımlamaktadır.

SERBES’İN KİTAPLARI

Metaforla Saadet Olmaz (2006)
Her Temas İz Bırakır (2006)
Son Hafriyat (2008)
Erken Kaybedenler (2009)
Hikayem Paramparça (2012)
Deliduman (2014)
Müptezeller (2016)

EMRAH SERBES TUTUKLANDI

Emrah Serbes’in sosyal medya hesabından yayınladığı itiraf mektubu gündeme bomba gibi düşmüştü. Geçtiğimiz hafta İzmir-Aydın otoyolunda gerçekleşen ve 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı kazayı kendisinin yaptığını imzalı bir mektup yayınlayarak, ardından Torbalı Adliyesine teslim olan Emrah Serbes, alınan son dakika habere göre çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Çarşı avukatı Devrim Alparslan, Emrah Serbes’in teslim olması ile ilgili sozcu.com.tr’eye açıklamalarda bulundu.

ÇARŞI AVUKATINDAN AÇIKLAMALAR

Beşiktaş Çarşı grubunun avukatı Devrim Alparslan, Torbalı Adliyesi’ne giderek teslim olan ve tutuklanmasına karar verilen Emrah Serbes ile Kenan Doğru’nun kaza anında yan yana olduğunu belirterek, “Emrah o an şoka girmiş, hatta hastaneye götürmüşler. Yaklaşık yarım saat kadar bilinci yerinde değilmiş. Kenan da ona işlerinde yardım ediyordu. Onun verdiği refleksle sanırım sorumluluğu üstlendi” dedi.

EMRAH’IN TESLİM OLMASININ ARDINDAN KENAN BIRAKILACAK

Kendilerinin pazartesi günü Kenan Doğru’nun kaldığı Buca Cezaevi’ne gideceklerini söyleyen Alparslan, “Emrah’ın teslim olmasının ardından Kenan’ı bırakacaklarını düşünüyoruz. Kazalarda ruhsat sahibinin de sorumluluğu olduğu için Emrah’a yine tazminat ödeteceklerdi. Savcılık, olayla ilgili aracın gişelerden geçerken kim tarafından kullanıldığına dair görüntüleri de isteyecekti. Bu durum ortaya çıkacaktı. Emrah, Kenan’ın yanına kendi avukatını göndermişti. Ben de Çarşı’nın avukatıyım” dedi.

Ayrıca kazayla ilgili soruşturmayı yürüten İzmir, Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı iki gün önce kaza sırasında aracı kullanan kişinin tutuklanan Kenan Doğru olmadığı şüphesiyle soruşturma başlatmış. Bu kapsamda şoför hava yastığı üzerindeki kan örnekleri alınarak Kenan Doğru ve Emrah Serbes’ten alınacak örneklerle Adli Tıp Kurumu’nda karşılaştırılması talimatını vermiş.

İşte Twitter’dan Yazdığı O Mektup ;

DKzPo9EW4AAeFgD - Behzat Ç.’nin yazarı Emrah Serbes tutuklandı. Emrah Serbes kimdir?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten − 4 =