Basketbol Milli Takımı Krizi Büyücek Gibi

0
311

Basketbol Milli Takımı için işler bir süredir yolunda gitmiyor. Son olarak 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda istenilen verimi gösteremeyen takımımız son günlerde ise Fenerbahçeli oyuncuların açıklamalarıyla karşı karşıya.

melih01 - Basketbol Milli Takımı Krizi Büyücek Gibi

Bilindiği üzere FIBA Dünya Kupası Eleme maçları yakın zamanda başlayacak. Aynı zamanda EuroLeague maçları da başlıyor. Bu noktada ortaya çıkan sorun ile FIBA ve EuroLeague maç fikstürlerinin çakışması. Kendi takımlarında mı yoksa milli takımda mı oynamaları için Fenerbahçeli basketbolcuların bir seçim yapmaları gerekiyor.

FIBA ile EuroLeague arasındaki bu anlaşmazlıktan zararlı çıkanlar elbette ki Fenerbahçeli basketbolcular olmakta. Çünkü karşılarına bir anda istemedikleri ama seçim yapmak zorunda oldukları bir durum çıktı. Bu sebeple de Fenerbahçe’de oynayan milli basketbolcular adına Fenerbahçe takım kaptanı Melih Mahmutoğlu kendi Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

melih02 - Basketbol Milli Takımı Krizi Büyücek Gibi

Milli Takım Forması Giymek Gurur

Melih Mahmutoğlu yaptığı açıklamada Milli takım formasını giymenin kendileri için her zaman bir gurur kaynağı olduğunu, milli takım formasını giymeye bundan sonra da devam etmek istediklerini söyledi. Bununla birlikte, FIBA’nın açıkladığı fikstürün, başarıyı yakalamak için büyük paralar harcamış olan kulüp takımlarını da zor durumda bırakıyor. Melih Mahmutoğlu, Milli Takım ve EuroLeague maçlarının çakışması sebebiyle üzülerek 2019 Dünya Kupası Eleme maçlarında Milli Takım formasını giyemeyeceklerini belirtti.

Melih Mahmutoğlu’nun tweetinin altında da diğer takım arkadaşları olan ve Basketbol Milli Takımı ‘nda forma giyemeyeceklerini belirten Sinan Güler, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Egehan Arna’nın da isimleri bulunuyor. Fenerbahçe’li basketbolcuları oldukça zor durumda bırakan bu düzenleme ile ilgili Fenerbahçe kulübü de tavrını günler öncesinden ortaya koymuştu. Fenerbahçe’nin bu konuya bu kadar önem vermesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi de kurduğu iddialı kadro ile bu sene de EuroLeague’in favori takımlarından bir tanesi olması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz