Balona Röveşata Çekmek Fenomen Yaptı

0
357

Dün sosyal medyaya düşen görüntülerde kendi halinde kaldırımda yürüyen bir kişinin rüzgârdan önüne gelen balona röveşata çekmeye çalıştığı görülüyordu. Güvenlik kameralarına yansıyan bu görüntüler kısa sürede herkesin diline düştü.

balonarovesata01 - Balona Röveşata Çekmek Fenomen Yaptı

Görüntülerde önüne gelen balona röveşata çekmeye çalışan adam kısa bir sürede fenomen oldu. Ancak adamın fenomen olması biraz da başarısız olmasıyla alakalı bir durum. Zira görüntülerde adam önüne gelen balonu havaya kaldırıp yere düşmesini beklerken balona röveşata çekmeye hazırlanıyor. Ancak adamın balonun yere iniş süresini hesaplayamaması ve bu yüzden ayağını boşa savurması ve bu esnada da ayakkabısının ayağından fırlayıp gitmesi fenomen olmasında büyük rol oynuyor.

Bu video sosyal paylaşım sitelerinde kısa sürede en çok izlenen videolar arasına girdi. Pek çok insan adamın hareketi yapamamasına gülerken, pek çoğu da sokakta herkesin gözü önünde yaptığı bu hareket yüzünden medeni cesaretinden dolayı taktir etti. Bununla birlikte yaptığı harekette başarısız olup yere düşen adamın, son bir hamle ile yere inen balona omuz atması da sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmayan bir başka komik hareket oldu.

Yerden kalkıp ayakkabısını giyen ve hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam eden bu adamdan bugün oldukça uzun bir yazılı açıklama geldi. Açıklamasında Beşiktaşlı olduğunu ve tek hayalinin yurtdışında bir Beşiktaş maçı izlemek olduğunu söyleyen adamın açıklaması şöyle:

Herkese Merhaba

Dün videomun Twitter ve ekşi sözlük’te gündem olduğunu tesadüfen öğrendim. Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Gerek dostlarımın, gerek beni tanımayan insanların tepkileri inanılmazdı. Aldığım tebrikler, iyi dilek mesajları beni çok mutlu etti. Ben de bir 90’lar çocuğuyum. Ben de vurduğunda havada birkaç kez yön değiştiren plastik toplarla maç yaptım, bisikletimi rengarenk paletlerle süsledim, ailemle beraber sobada ekmek ve kestane kızarttım, okulda patates baskısı yaptım, lig maçlarını teletext’ten takip ettim, sokakta bilye oynarken salçalı ekmeğimi yedim ve tabii ki Tsubasa izledim:)

Şimdi geriye baktığımda tüm o günleri çok özlüyorum. Keşke hiç büyümeseydim dediğim zamanlar oldukça artmaya başladı. Kimse yanlış anlamasın, elbette halime şükrediyorum fakat hayat herkesi olduğu gibi beni de yıpratıyor. O gün de işten yorgun bir vaziyette çıkmıştım. Birden önüme doğru yuvarlanan o balonu gördüm ve resmen zaman durdu.

O anda sadece sokakta röveşata çeken adam değildim; caddede asfalt zemine aldırmadan sokak lambası direği ve taşla yapılmış kaleyi hedefleyen çocuktum, Juventus’a galibiyeti getiren golü atmak için sıçrayan Del Piero’ydum. Tüm bunların aynı anda hepsiydim. Balonu ayağımla kontrol edip dizimle yukarı sektirdiğimde artık ‘özgür’düm.

30 Yıllık Ömrümde Öğrendiğim Tek Bir Şey

30 yıllık ömrümde öğrendiğim tek bir şey varsa mutluluğun sen onu elde ettiğinde kaybolan bir şey olduğudur. O yüzden balonu ıskalamak asla moralimi bozmadı, aksine bana özgürlüğümü verdi. Videoyu izleyen herkesin gözünden kaçan bir şey var: Ben ayağa kalkarken gülümsüyordum.

Arkamdaki kızın kaçışması, ayakkabımın mağazanın camekanına fırlaması umrumda değildi. O balonu omzumda sektirirken hayatın ağırlığıyla da dalga geçerek onu hafifletiyordum. Uzun zamandır ilk kez gerçekten içimden geldiği gibi davranabilmemin mutluluğu bana göre paha biçilemez. İzleyenlerin de yüzünde tebessüm bırakabildiysem, “Bâki kalan gök kubbede hoş bir sadâ olabildiysem” ne mutlu bana.

Benim bir hayalim var. Bunu söylemek ne kadar doğru olur bilmiyorum ancak dünden beri insanlar hayallerinin peşinden gittiğinde başaramayacakları şey olmadığını düşünüyorum. Şu ana kadar yurt dışına gitme fırsatım olmadı, ileride olacak gibi de görünmüyor. Çocukken saat 21:45’te Şampiyonlar Ligi maçları için TV karşısına geçtiğimde o görüntüler beni çok heyecanlandırırdı.

“Bir gün yurt dışına gidip maç izleyebilecek miyim acaba?” diye düşündüm hep. 6 Aralık’taki Leipzig-Beşiktaş maçına gidip o atmosferi yaşamak, bir günlüğüne de olsa o çocuğun hayalini gerçekleştirebilmek beni çok mutlu ederdi. Keşke Beşiktaşlı yöneticilere ve futbolculara ulaşabilse bu mektubum.

Hepinizi çok seviyorum, sevgilerle. İçinizdeki çocuk hiç ölmesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz