Amazon Türkiye Hizmet Vermeye Başlıyor

0
283

Pek çok kişinin dört gözle beklediği Amazon firması, Amazon Türkiye olarak ülkemizde de faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Dünyanın en ünlü online alışveriş siteleri arasında yer alan Amazon’un Türkiye’de faaliyete geçmesi bu siteden sürekli olarak alışveriş yapan kişiler için çok önemli bir gelişme.

Amazon üzerinden yapılan alışverişlerde çok fazla sıkıntıyla karşılaşıldığı, internet üzerindeki haber ve yorumlarda dile getirilen bir konu. Bu sıkıntıların yaşanmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi de satın alınan ürünlerin gümrüğe takılması. Bunun yanında yolda kaybolması ya da satın alınmak istenilen ürünün satıcı tarafından Türkiye’ye gönderilmek istenmemesi gibi durumlar da söz konusu.

Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü Ali Çağatay, artık bu gibi durumları nispeten daha aza indirecek ve insanların alışveriş yaparken akıllarında soru işareti kalmasına engel olacak bir haberi duyurdu. Amazon Temmuz 2018’den itibaren resmi olarak Amazon Türkiye adıyla Türkiye pazarına giriş yapıyor. Önümüzdeki 8 aylık sürecin aslında böyle bir girişim için oldukça kısa bir süre olduğunu söylemek yanlış olmaz.

amazon02 - Amazon Türkiye Hizmet Vermeye Başlıyor

Amazon’un Fiyat Politikası Nasıl Olacak?

Gerekli izinlerin alınmasından sonra kargo ve diğer hizmetlerle ilgili olarak da çalışmalara hız verileceğini söyleyen Ali Çağatay, bu kısa süre içinde pek çok anlaşmaya imza atılacağını söyledi. Bütün bu gelişmelerden sonra insanların akıllarındaki sorulardan bir tanesi de Amazon’un Türkiye için nasıl bir fiyat politikası belirleyeceği. Ülkemizdeki dolar ve Euro kurunun yükselişine rağmen, şu anda birçok kullanıcı daha hesaplı olduğu için Amazon’un yurtdışı sitelerinden alışveriş yapmakta. Bu sayede aynı ürünü ülkemizde satılan fiyatın çok daha altında alma fırsatı mevcut.

Amazon Türkiye ’nin ülkemizde nasıl bir fiyat konusu benimseyeceği şimdiden merak ediliyor. Bununla birlikte merak edilen konulardan bir tanesi de Amazon Türkiye ’nin satışa sunduğu ürünlerin çeşitlilik anlamında yabancı Amazon siteleri ile rekabete girip giremeyeceği.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz