Ucuz Ev Bulmak Mümkün Mü?

Ucuz Ev Bulmak Mümkün Mü.fw - Ucuz Ev Bulmak Mümkün Mü?

 Emlak sektöründe kiralar ve konut fiyatları yaz aylarından itibaren yükselişe geçer. Sektör yaz aylarında yine hareketliliği ile dikkat çekiyor. Gerek gayrimenkul yatırımcılarının ve gerekse başını sokacak bir ev hayaliyle konut almak isteyenlerin bu aylarda bütçelerini zorlamaları gerekmektedir.

Konut Sektörü Kışa Girerken Ne Durumda?

Emlak fiyatlarında konut sektörü fiyatları kışa girerken fiyat yükseliş hızını yavaşlatırken fiyatlanmalarda döviz değer artış hızının da bir parça etkisi görülmektedir. Fiyatlar az karlılık ve sürdürülebilirlik bağlamında satışları daha yüksek rakamlarda tutmak hedeflense de tüketicinin lehine seyretmektedir.

Konut fiyatlarının bu durağan döneminde kış aylarına girerken tüketicinin ikinci el konut fiyatlarına yönetebileceği gibi metre kare olarak daha düşük, giriş daire fiyatlarının satış imkanlarından yararlanarak düşük fiyatlarda daire alabilmesi mümkündür. Yine her zaman olduğu gibi merkezi yerler yerine banliyö yerleşkelere yönelerek konut kalitesi yüksek dairelerden seçim yapmaları da mümkündür. Emlak sektörü hız kesmeden yapımına devam edilen konutların özelliklerine göre; okula, pazara, toplu taşıma, okullara, iş yerlerine, hastanelere, duraklara, ana caddeye, sosyal tesislere, park, bahçe, göl, deniz kenarı gibi konuşlanmalarına göre fiyatlandırılmaları konut alacaklara çok sayıda seçenek bulmalarını kolaylaştıran unsurlar olarak dikkati çekmektedir.

 Kış Ayları Ucuz Konut Almak İsteyenler İçin Uygun Bir Dönem Midir?

Kış ayları konut sektöründe satış ve kiralamaların biraz durağana geçtiği dönemlerdir. Okulların açılmasıyla beraber yerleşimlerin atamaların yapıldığı zaman dilimini içeren bu aylarda konut fiyatlarında ucuza gelebilecek bir alım ile konut sahibi olunabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here