Kredi Kartından Nakit Nasıl Çekilir?

kredi kartindan nakit avans nasil cekilir - Kredi Kartından Nakit Nasıl Çekilir?

Eğer acil nakit ihtiyacınız var ve kredi kartına sahipseniz hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi kartından nakit çekimi nakit avans olarak adlandırılır.

Kredi kartından nakit avans çekimini ön onaylı bir kredi olarak görebiliriz şubeye gitmeden nakit ihtiyacınızı her yerde karşılayabilirsiniz. Kredi kartından çekilen nakit avans mevcut banka kredilerinin faiz oranları ile eş değerdedir.

Kredi Kartımdan Nasıl Para Çekerim ?

Nakit çekim limiti kredi kartı limitinize bağlı olarak değişmektedir. Genellikle nakit çekim limiti 10 Bin Tl olarak belirlenmiştir. Ancak tabi ki bu limitleri çift hanelerde olanlar için geçerlidir. Kredi kartından kullanabileceğiniz nakit avans limiti genellikle kredi kartı kullanılabilir bakiyeniz ile eş değerdedir.

Kredi kartından nakit çekim işlemlerini ATM, internet şubesi ya da mobil bankacılık uygulamaları ile yapabilirsiniz. ATM üzerinden yapılan çekimler günlük nakit çekim limitinize bağlık olarak nakit olarak ödenir. İnternet üzerinden kullanılan nakit avanslar ise vadesiz hesabınıza aktarılır. Hesaba aktarılan para Havale, EFT ve fatura ödeme gibi tüm işlemlerde kullanılabilir. 3 ay peş peşe olarak kredi kartının dönem borcunu ödemeyenler için nakit avans kullanımı kısıtlanmıştır, dönem borcunu ödeyen kredi kartı kullanıcıları o an nakit avans kullanımı yapabilirler.

Ne Kadar Ek Ücret Öderim ?

Kredi kartınızdan kullanacağınız nakit avans için işlem sırasında sabit ve işlem sonrasında belirli bir yüzde ile komisyon ödemesi yaparsınız. Örnek 1000 TL çekim işlemi için 30 ve 50 TL arasında sabit bir ücret ödersiniz yani hesabınıza 960 TL tutarında bir nakit girişi olur sonrasında ise çektiğiniz tutar üzerinden %3 olarak ek geri ödeme yaparsınız gecikme durumunda takip eden aylarda komisyon eklenmeye devam edecektir.

Çektiğim Parayı Nasıl Öderim ?

Kredi kartından çekilen para peşin ya da taksitli çekim yapmanıza göre bir sonraki hesap döneminde kredi kartı ekstrenize yansımaktadır. Yani nakit çekim işlemleri kredi kartından yapılmış bir işlem olarak görülür. Çekilen para bankaya göre taksitlendirme yapılarak ödenebilir ancak ödenecek faiz dolayısıyla tutarda artacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 4 =