Ana Sayfa Ekonomi Hesaplı Alışveriş İçin İpuçları

Hesaplı Alışveriş İçin İpuçları

0
343

Hesaplı alışveriş yapmak herkesin arzusudur. Ucuza çok güzel parçalar almanız mümkün aslında. Sadece biraz daha kıyafet seçiminde zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Günümüzde marka değeri denen bir olay var, insanlar az maliyeti olan parçalara ederinin onlarca katını veriyor sadece markası olduğu için. Peki, nasıl bulacağız aynı kalite de daha ucuz kıyafetleri? Hesaplı alışveriş için ipuçları yazımızda sizlerin hesaplı alışveriş yapabilmeleri için önemli noktaları belirledik ve bunlara dikkat ettiğimiz sürece daha hesaplı alışveriş yapabilirsiniz.

alısveris01 - Hesaplı Alışveriş İçin İpuçları

Markalara Para Vermeyin

Hesaplı alışveriş için ipuçları arasında en önemli noktalarından biri, bir mağazaya girdiniz ya da internet sitesi üzerinden alışveriş yapacaksınız fiyatlar oldukça fahiş ama siz “daha ucuza bulabilir miyim?” korkusu yaşıyorsanız, bilmeniz gereken en önemli şey; o ürün özel bir tasarım olmadığı sürece dünyada ve Türkiye’de birçok firma tarafından üretilmektedir. Belki tıpatıp aynısını bulamayabilirsiniz fakat bir detay eksiğini çok rahatlıkla uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Günümüzde insanların en büyük problemlerinden biride marka hastalığıdır. Markalara verilen paralar, kaliteden ötürü değil sadece isminin parasıdır. Bunun için kıyafet seçiminizde beğendiğiniz kıyafet parçasının alternatif ürünleri olabileceğini, araştırarak bulduğunuz zamanda paranızın cebinizde kalacağını bilmelisiniz.

alisveris02 - Hesaplı Alışveriş İçin İpuçları

Alışveriş Bütçesi

Alışveriş için kendinize belirli bir miktar bütçe ayırdınız. Mesela 500 TL, bu bütçenin tamamını tek parçaya da verebilirsiniz fakat hesaplı alışveriş için ipuçları ve yollarını bilirseniz 500 TL ile 6 – 7 parça kıyafet alabilirsiniz. AVM’ler para tuzağı olan yerlerdir, yerli malı üretimi ve kültürümüzün gerektirdiği çarşı anlayışını kendinizde oturtunuz. Çarşı alışverişleri, AVM’lere göre çok daha uygun ve çok daha eğlenceli olacaktır. Çarşıdan alışveriş yaparak AVM’lerdeki ürünlerin aynılarını veya benzerlerini bulabilir hem de çok uygun fiyatlara alabilirsiniz. Hem çarşı kültürünü kendinizde oturtursanız, yerli üreticilerimiz kazanmış olacaktır, hem de alışveriş yapacak olan kişi siz kazanmış olacaksınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz