Borsada Kar Etmek

0
188

Borsada Kar Etmek

Son zamanlarda insanlar, birikimlerini katlayarak kazanmak adına borsaya yatırım yapmaktalar. Borsa, günümüzde halkın da bilinçlenmesiyle birlikte artık belli bir kesime yönelik olmaktan çıkıp, herkes tarafından kullanılabilen bir kazanç yöntemi oldu.

Ülkemizde borsa oldukça hareketli. Zaman zaman ani iniş çıkışlar sayesinde kazanmak ya da kaybetmek her zaman için mümkün. Burada, kazanmak için doğru zamanı kollamak ve ona göre hareket etmek oldukça önemli. Günümüzde sizin adınıza hisse senetlerinizi yönlendiren, alım ve satım yapan şirketler mevcut. Eğer bu işlerden hiç anlamam diyorsanız, en azından başlangıç için bunu işin uzmanlarına bırakıp bir süre dışarıdan takip edebilirsiniz.

Borsada kar elde etmek için, içinde bulunduğumuz ülke şartlarını bilmemiz ve ülke gündemini yakından takip etmemiz çok önemli. Borsadaki inişler ve çıkışlar ülkemizdeki siyaset ile doğrudan ilgili. Siyasi gelişmelerin etkilediği ilk yer borsalar olmakta. Eğer siyaseti yakından takip edebiliyor ve sebep sonuç analizini iyi yapıyorsanız böyle durumlarda kar etmeniz mümkün.

Borsada kar etmek için geçmişe dönük bir araştırma yaparak ülkemizde hangi olayların borsada inişler ve çıkışlar yarattığını da görebilirsiniz. Bu olaylar, sizin için alış ve satışlarınız üzerinde karar vermenizi  ve sonuçlarını önceden tahmin etmenizi kolaylaştıracaktır. Biraz daha açmak gerekirse; ülkede yaşanan çalkantılı gelişmeler borsayı düşürecek, iyi gelişmeler ise borsanın yükselmesine sebep olacaktır.

Bazen ortada hiçbir sorun yokken bilinçli olarak çıkarılan kriz spekülasyonları ya da savaş söylentileri dahi borsada düşüşlere sebep olur. Çünkü bu işten gerçekten kazanç sağlamaya çalışan ve elindeki imkanları da bu tarz spekülasyonlar yaratarak değerlendiren kuruluşlar da vardır. Bilinçli olarak hisse senetlerinin değerleri düşürülür, bu hisse senetleri belirli yatırımcılar tarafından ucuza satın alındıktan sonra birden bire borsa yükselişe geçer. Bu sayede spekülasyon yaratıp ucuza hisse senedi alanlar, bu senetler yeterince değerlendikten sonra ellerinden çıkartarak kar etmiş olurlar.

Borsa her zaman kuralına göre oynayıp para kazanılan bir yer değildir. Seyrek de olsa çeşitli oyunlarla kazanç sağlayan şirketler ve topluluklar olmaktadır. Ancak yasalardaki açıklar ya da bazı kişilerin çıkarları, bu usulsüzlüklerin cezalandırılmasına engel olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 1 =