Bank of China AŞ Türkiye’de

0
277

Dünya’nın güçlü Bankalarından olan Bank of China Türkiye’de. Bank of China AŞ (Çin Bankası) , Çin’in beş büyük devlet bankasından biridir. Banka 1912 yılında kurulmuş olup ülkenin en eski bankasıdır. Merkezi Pekin’in Xicheng semtinde yer almaktadır.

Bank of China AŞ Türkiye’de

bank of china - Bank of China AŞ Türkiye'de
Bank of China AŞ Türkiye’de

Bank of China AŞ Hakkında

Bank of China, 31 Aralık 2009 tarihi itibarı ile Çin’in ikinci büyük borç veren bankası ve piyasa kapitalizasyonu değerine göre dünyanın beşinci büyük bankasıdır.

BDDK Başkanı Akben, “BDDK olarak Bank of China Turkey AŞ’nin bankacılık lisansını onayladık. Bank of China Turkey AŞ, artık resmen yarından itibaren bankacılık işlemlerine başlayabilir.” dedi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, “BDDK olarak Bank of China Turkey AŞ’nin bankacılık lisansını onayladık. Bankaya daha önce kuruluş izni verilmişti. Şimdi ise lisans verildi. Bank of China Turkey AŞ, artık resmen yarından itibaren bankacılık işlemlerine başlayabilir.” dedi.

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, “Türk bankacılık sistemi üzerinde yapılan spekülasyonlar ve algı operasyonları dünyanın en büyük bankalarından birinin ülkemizde faaliyete geçmesiyle tekrar boşa çıktı.” ifadesini kullandı.

Bank of China, Çin’in en üçüncü, dünyanın yedinci büyük bankası konumunda bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz