Ünlü Seri Katil Charles Manson Kimdir?

0
273

ABD’li seri katil olarak bilinen Charles Manson 83 yaşında hayatını kaybetti.Manson en az 9 cinayetin emrini vermekten yaklaşık 40 yıldır cezaevinde yatıyordu.ABD’li yetkililer Manson Kern County hastenesinde doğal sebeplerden öldüğünü duyurdu.ABD basını bir süredir Manson’ın ölüm döşeğinde olduğunu belirtiyordu.

charles manson kimdir - Ünlü Seri Katil Charles Manson Kimdir?

Manson, ABD’li ünlü yönetmen Roman Polanski’nin hamile karısı Sharon Tate dahil 9 kişinin öldürülmesinin emrini vermekten suçlu bulunarak müebbet hapse mahkum edilmişti.

1969’DAKİ CİNAYETLER

Polanski’nin eşi Sharon Tate, 9 Ağustos 1969’da Los Angeles’da Manson’ın takipçileri tarafından 16 bıçak darbesi ile öldürüldüğünde 8 buçuk aylık hamileydi.

Çiftin 4 arkadaşı da bıçaalanarak ya da vurularak öldürülmüştü. Katiller cinayetlerin ardından evin kapısına kanla ‘Domuz’ yazmıştı. Polanski ise olay sırasında Avrupa’daydı.

Bundan 1 gün sonra Manson’ın takipçileri bir market sahibi Leno LaBianca ile eşi Rosemary’yi bıçaklayarak öldürmüş, yine kurbanların kanlarını kullanarak duvara ‘Domuzlara Ölüm ve ‘Healter Skelter yazmıştı.

Bu İngiliz müzik grubu Beatles’ın ünlü parçası ‘Helter Skelter’in’ yanlış yazılmış haliydi.

Manson 7 kurbanın hiçbirini kendisi öldürmemiş olsa da bu cinayetlerin emrini vermekten sorumlu bulunmuştu.

2 KİŞİNİN CİNAYETİNİ DE İTİRAF ETMİŞTİ

Manson daha sonra müzik öğretmeni Gary Hinman ile Donald Shea adlı dublörün bıçaklanarak ve sopayla dövülerek öldürülmesinin emrini verdiğini de kabul etmişti.

Tate-LaBianca cinayetleri nedeniyle Manson idam cezasına çarptırılsa da Kaliforniya’nın idamı 1972’de kaldırmasının ardından cezası müebbete çevrilmişti.

Manson 1970’deki yargılanmasında ‘kendisinin değil toplumun suçlu olduğunu’ söylemişti.

Manson “Bu çocuklar size bıçaklarıyla geliyor. Onlar sizin çocuklarınız. Onlara ben öğretmedim. Sadece ayağa kalkmalarına yardım etmeyi denedim” ifadelerini kullanmıştı.

unlu seri katil ve tarikat lideri charles manson oldu 3 - Ünlü Seri Katil Charles Manson Kimdir?

CHARLES MANSON KİMDİR?

Charles Miles Maddox 12 Kasım 1934’te Cincinati’de doğdu. Gençliği akrabalarının yanında ve çocuk ıslahevlerinde geçti. 13 yaşında silahlı soygundan ceza aldı.

1967’de cezaevinden çıkan Manson, San Fransisco’da ‘Hippie’ gençlik kültürünün doruk noktasını yaşadığı sırada ‘tarikatını’ oluşturmaya başladı.

Daha sonra Los Angeles’a geçen ‘Manson Ailesi’ komün şeklinde yaşamaya başladı. Grup arasında uyuşturucu kullanımı yaygındı.

Manson ise karizması, sapkın spiritüalizmi ve saldığı korku sayesinde evden kaçanlar, dışlanmışlar ve suçlular için bir mesih figürene dönüştü.

Bir takipçisi Manson’ın ölü bir kuşu dirilttiğini diğeri ise Manson’ın kendisinin yaptığı ve söylediği her şeyi gördüğünü söylemişti.

Charles Manson ABD’de nefret edildiği gibi, kendisini seven, serbest bırakılmasını isteyen çeşitli fan kulüpler oluşturup kampanyalar düzenleyen bir hayran kitlesine de sahipti.

Manson cezaevindeki yılları boyunca tam 12 kez şartlı tahliye için başvurmuş ancak hiçbiri kabul edilmemişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz