Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Twitter, kullanıcılarının istekleri doğrultusunda kendini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde karakter sınırını 140’dan 280’e çıkaran Twitter’ın son yeniliği ise Bookmark özelliği.

twitterbookmark01 1024x683 - Twitter’a Bookmark Özelliği Geliyor

Şu ana kadar Twitter kullanıcıları, tekrar okumak istedikleri ya da takibe almak istedikleri tweetleri favori olarak işaretliyorlardı. Bu sayede favorilerine aldıkları bu tweetlere tekrar dönüp, herhangi bir cevap yazılıp yazılmadığına ya da tartışmanın nerelere gittiğini bu şekilde takip edebiliyorlardı. Kullanıcıların buna bir çözüm bulunması hakkındaki yoğun taleplerine Twitter kayıtsız kalmadı. Twitter’ın yeni bookmark özelliği sayesinde artık kullanıcılar istedikleri tweeti işaretleyerek kayıt edebilecekler. Bu seçenek, tarayıcılar üzerinde bulunan bookmark seçeneği ile aynı görevi görüyor. Tarayıcı üzerinde “sık kullanılanlar” adı altında dilediğiniz web sayfasının kısa yolunu eklemenize olanak sağlanıyordu. Burada da değişen bir durum olmayacak.

Bookmark Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Bunun için çok fazla bir bilgiye ihtiyaç yok. Zaten bu özellik gelir gelmez insanlar zorlanmadan kullanmaya başlayacaklardır. Tweetin sol üst köşesinde çıkan menünün içinde bir seçenek olarak yer alacak bu özellik, o seçeneğe tıklandığında tweeti kaydedecek. Bu sayede istediğiniz tweete çok kolay bir şekilde ulaşma imkânı sağlanıyor.

Twitter, bu özellik için test aşamasına geçildiğini duyurdu. Eğer Twitter uygulamanızda bu seçeneği görürseniz muhtemelen testin uygulandığı kullanıcılardan bir tanesi de sizsiniz demektir. Bilindiği gibi 140 karakterden 280 karaktere geçilirken yine bir süre test aşaması olmuş ve bazı kullanıcılar 140 karakterle tweet atmaya devam ederken bazıları ise 280 karaktere çoktan geçiş yapmışlardı. Şirketin ürün müdürü Keith Coleman, Ekim ayının başından beri yaptığı açıklamalarda kullanıcı taleplerine dikkat ettiklerine ve bookmark özelliği getirmek istediklerini belirtmişti. Bu özelliğin tam anlamıyla ne zaman hayata geçirileceği herkes tarafından merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here