Ana Sayfa Teknoloji Twitter ’da 280 Karakter Dönemi Resmen Başladı

Twitter ’da 280 Karakter Dönemi Resmen Başladı

0
263

Twitter ’ın bir süredir test aşamasını sürdürdüğü 280 karakterlik tweet atabilme özelliği bugün itibariyle sona erdi. Artık kullanıcılar 280 karakter ile dilediklerini gibi özgürce mesaj atabilecekler.

twitter28002 - Twitter ’da 280 Karakter Dönemi Resmen Başladı

Pek çok kişi için Twitter 140 karakter demekti. Yani hızlı Twitter kullanıcıları 140 karakter ile istedikleri mesajı kolayca yazmaya alışmışlardı. Hatta bunun için özel çalışmalar yapanlar bile vardı. Ancak artık bu dönem kapandı. Twitter kullanıcıları bugünden itibaren Twitter mesajlarını minimum 280 karakter olarak atabilecekler. Bu durum elbette ki en çok Twitter’ı bir hikâye anlatmak için kullananların ve onları takip edenlerin işine yaracak.

Twitter üzerinden hikâye anlatanlar bu hikayelerini anlatmak için anlatacakları hikâyeyi 140 karakterlik tweetlere bölmek zorunda kalıyorlardı. Bu da kimi zaman ardı ardına atılan 10 adet tweet demekti. Ancak bu durum artık nispeten ortadan kalkıyor ve hikâye özelliği daha az tweetle yapılabilecek.

twitter28001 - Twitter ’da 280 Karakter Dönemi Resmen Başladı

Tüm Hesaplara Gelmesi Zaman Alacak

Ancak bu haberi okuyup da hemen 280 kelimelik tweet atmaya çalışanlar bu özelliğin kendi hesaplarına gelmediğini görebilirler. Çünkü özellik, kullanıcılara bir öncelik sırasına göre verilmekte. Bu önceliğin üst sıralarında ise Twitter’ı çok fazla kullanan şirketler ve topluluklar geliyor. Kişisel hesaplar ise nispeten biraz daha geç bu özelliğe kavuşacaklar. Yetkililer tüm hesaplara 280 karakter sınırı özelliği verilmesinin iki hafta sürebileceğini, bu süre zarfında kullanıcıların Twitter hesaplarının ayarlarıyla oynamalarının bir şeye etki etmeyeceğini söylüyorlar.

Uzmanlar, bu özelliği test aşamasında kullanan insanların 280 karakter sınırını doldurmak için bir çaba harcamadıklarını, kullanıcıların sadece yüzde 9’unun 280 karakter limitini doldurduklarını söylüyorlar. Bu da aslına 280 karakterin bir tweet için oldukça yeterli bir sayı olduğunu gösteriyor. Ancak tabi ki, 280 karakter, beraberinde Twitter’ın kullanım amacını da değiştirebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz