Ana Sayfa Dünya Rus Model Vlada Dzyuba Neden Öldü?

Rus Model Vlada Dzyuba Neden Öldü?

0
428

Geçtiğimiz günlerde yoğun çalışma temposuna dayanamayıp hayatını kaybeden 14 yaşındaki Rus model Vlada Dzyuba ’nın ölümünün ardından ortaya yeni ve enteresan bilgiler çıkıyor.

Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için Çin’in Şanghay kentine çalışmak için giden Vlada Dzyuba’nın Şanghay Moda Haftası’nda 12 saat boyunca aralıksız olarak çalıştığı ve bunun sonucunda fenalaştığı belirtilmişti. Hastaneye kaldırılan model buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Vlada’nın ölümünden sonra ortaya çok daha ilginç haberler çıktı. Genç modelin ailesi maddi imkansızlıklar yüzünden cenazeyi alamayacaklarını. Mümkünse Vlada’nın cenazesinin Şanghay’da yakılıp küllerinin de Rusya’ya gönderilmesini istedi. Bu isteğin hemen ardından ise Rus yetkililer olaya müdahale etti. Vlada Dzyuba ’nın cenazesinin, annesi Çin’e gelene kadar yakılmadan bekletilmesini istediler.

vlada2 - Rus Model Vlada Dzyuba Neden Öldü?

Çalışma Saatleri Konusunda Çin En Önde

Çin, en zor çalışma koşulları olan ülkelerin başında geliyor. Özellikle uzun ve aralıksız çalışma saatleri geçmişte pek çok insanın ölümüne yol açmıştı. Bunlardan bir tanesi de bilişim firması Foxconn’un bir çalışanının 2012 yılında aralıksız 60 saat çalıştıktan sonra hayatını kaybetmesiydi. Dünya’nın en kalabalık ülkesi olan Çin’de işsizlik oranı da oldukça yüksek. Bu yüzden firmalar uzun çalışma saatlerine dayanıklı olan kişileri seçip iş imkanı tanıyorlar. Bunu kabul etmeyenlerin iş bulmaları bir hayli zor.

Vlada Dzyuba’nın komaya girmeden önce uzun saatler boyunca çalıştığı, sonrasında da fenalık geçirip yere düştüğü, hastaneye kaldırıldıktan iki gün sonra hayatını kaybettiği açıklandı. Vlada’nın çalıştığı mankenlik ajansından yapılan açıklamada ise Vlada Dzyuba ’nın Çin’de bulunacağı süre zarfında 16 değişik firma ile anlaşma imzaladığını ve çalışma saatlerinin de Çin’de çalışan pek çok kişiye göre daha iyi olduğu belirtildi. Vlada’nın ölümüyle ilgili ortaya atılan ilk bilgiler 14 yaşındaki modelin menenjit yüzünden öldüğü yönünde.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz