Dolandırıcılar Netflix Adıyla İnsanları Kandırıyor

0
385

Dünya üzerinde üye sayısını sürekli olarak arttıran Netflix, bu yüzden dolandırıcıların da iştahını kabartmaya başladı. Eski yöntemleri kullanan dolandırıcılar, bu eski yöntemle bile insanları kolaylıkla kandırabiliyorlar.

netflix3 1024x565 - Dolandırıcılar Netflix Adıyla İnsanları Kandırıyor

Yayınladığı sürükleyici programlar ile izleyicilerin beğenisini kazanan Netflix, bir süredir dolandırıcılarla uğraşmaya başladı. Netflix adını kullanarak insanlara mail yollayan dolandırıcıların yolladıkları mail gerçekten de Netflix’ten geliyormuş izlenimi veriyor. Profesyonel bir tarzda hazırlan ve Netflix’in logosunun da kullanıldığı mail insanların aklında hiçbir şüphe uyandırmıyor. Mailin içeriğinde kullanılan dil ise okuyanı endişeye sürükleyecek cinsten. Mesajda eğer 48 saat içerisinde herhangi bir işlem yapılmazsa üyeliğiniz tamamen sonlandırılacak şeklinde bir ibare bulunmakta. Bu da özellikle bu platform üzerinden yayınlanan dizileri takip edenleri paniğe sevk edecek cinsten.

Mailin İçeriği Tehditkâr

Dolandırıcıların gönderdiği mailin içeriğinde ise kullanıcının Netflix üyeliğinin sona erdiği, üyeliği yenilemek için mailin içindeki linke tıklayıp yenileme işlemini yapabilecekleri yazıyor. Bu linke tıklayanlar ise yine sahte bir şekilde birebir Netflix sayfası şeklinde düzenlenmiş bir sayfaya ulaşıyorlar ve bu sayfa üzerinde bu platforma ait kullanıcı adı ve parolalarını kullanarak giriş yapıyorlar.

Sayfaya giriş yapıldığı andan itibaren doğal olarak kullanıcı adı ve parolanızı karşı tarafla paylaşmış oluyorsunuz. Bundan sonraki işlem ise dolandırıcıların bu bilgilerle gerçek Netflix’in sayfasına giriş yaparak size ait, içinde kredi kartı bilgilerinizin de bulunduğu pek çok bilgiye ulaşabiliyorlar.

netflix2 - Dolandırıcılar Netflix Adıyla İnsanları Kandırıyor

Dolandırıcıların, bu platformun adını kullanarak insanlara gönderdikleri mail, biraz düşünüldüğünde insanların aklında başka soru işaretleri de yaratıyor. Örneğin, size bu maili gönderen insanlar, sizin Netflix üyesi olduğunuzu nereden biliyorlar? Yoksa tamamen şanslarını deneyerek ellerinde bulunan bütün maillere bu dolandırıcılık mailini gönderiyorlar mı? Bu kadar çok kişiye gönderilen mailin adresi neden Spam olarak algılanmıyor? Bu tarz soruları da çoğaltmak mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz