Almanya’da Bisiklet keyfini, sorunsuz yaşamak için bilmeniz gerekenler nelerdir? Özellikle Nisan aylarında bisiklet kullanmayı seveneler için büyük keyif olacaktır.

KATO FS 3 BLACK GREEN V 1 - Almanya'da Bisiklet Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Almanya’da Bisiklet Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Almanya’da güneş kendini gösterdiği aylarda bisikletler kullanıma çıkıyor. Ülkede yaygın bir şekilde bisiklet kullanımı ve bisiklet yolları mevcuttur. Özellikle yaz aylarında aynı kıyafeti giymiş çiftlere ve aynı tip bisiklet kullanan kişilere rastlanır.

Almanya’da henüz çocuklar ilkokuldayken bisiklet ehliyeti alması gerekir. Polis, çocuklara trafikte neler yapması ve nelere dikkat etmesi gerektiğini öğretir. Genelde çocuklar erken yaşlarda bisiklet kullanmayı öğrendiği için kurallara uymakta kesinlikle zorluk çekmiyorlar.

2014 yılında Münster yeniden Almanya’nın bisiklet dostu kenti seçilmişti. Ancak büyük kentlerde durum çok iyi değil. Mesela Berlin 30’ncu sırada yer alıyor.Sebepler arasında bir çok kişinin bisiklet yollarına araçlarını park etmesi, aşırı derecede inşaat alanlarının olması ve kış aylarında karın bisiklet yollarını kapatmasıdır. Ve bunun gibi bir çok sebep sayılabilir.

Almanya’da bir çok seyahat rotası oluşturmak mümkündür. Bu rotaları kullanarak mesela Bavyera ormanlarını ya da Ruhr bölgesine seyahat edebilmek mümkündür.

Fonksiyonel giyimler Alman bisikletçiler arasında çok popülerdir. Mesela vücuda yapışan sentetik kumaştan üretilmiş bisiklet şortu gibi. Aslında bu tarz giyimler profesyonel bisikletçiler için çok daha uygundur. Profesyonel bir giyim tarzı olmasına rağmen amatör Alman bisikletçiler yine de tercih etmektedirler.

Bisiklet yolları sadece bisiklet severler tarafından kullanılacağını Alman bireyler çok iyi bilmektedir ve bu kurala genel anlamda titizlikle uyarlar.

Almanya’da bisiklet kullanmak bir araç sahibi olunamayacağı anlamını kesinlikle taşımaz. Kullanıcılar genelde spor olarak veya ulaşım aracı olarak tercih ederler.

6a00d83451706569e2017ee87e414e970d 800wi - Almanya'da Bisiklet Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ayrıca Almanya’da taşınabilir bisikletler mevcuttur. Bu bisikletler ekstra bilet aldıkları taktirde metroyu kullanabilirler. Ancak vagon çok yoğunsa hiçte hoş karşılanmayabilir. Bu nedenle metroyu aşırı kullananlar bisikletlerini katlayabilirler. Böylelikte yoğun vagonda kızgın bakışlardan kurtulmuş olup, çok rahat gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here