2017 Yılının En Çok Dinlenen Sanatçıları

0
293

Günümüz teknoloji çağı ve bu sebepten dolayı da pek çok işimizi internet üzerinden hallediyoruz. Bunlar arasında müzik dinlemek de var. İnternet üzerinden yapılan her hareket kaydedilmekte. Öyle ki bir internet sitesine günde kaç defa girip çıktığınız bile bu internet sitesinin veri tabanına kaydoluyor. Elbette bu özellik başka amaçlar için de kullanıyor. Örneğin 2017 yılının en çok dinlenen sanatçıları listesini oluşturmak için.

spotify01jpg - 2017 Yılının En Çok Dinlenen Sanatçıları

Online müzik satış platformu Spotify, geçtiğimiz günlerde 2017 yılında Spotify üzerinden en çok dinlenen sanatçıların bir listesini yayınladı. Eğer sizde bir Spotify kullanıcısıysanız ve 2017 yılı içinde en çok hangi sanatçıları dinlediğinizi merak ediyorsanız, Wrapped adındaki portala girerek bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Wrapped yeni bir portal değil. Ancak 2016 yılının sonlarına yetişmesi itibariyle çok fazla kişi bu portaldan faydalanamadılar. Bu portala girdiğinizde, 2017 yılı içerisinde ne kadar süre müzik dinlediğinizi, en çok hangi şarkıyı ve hangi sanatçıları dinlediğinizi ve en çok dinlediğiniz 100 şarkının bir listesini görmeniz mümkün.

En Çok Dinlenenler Kimler?

Spotify tarafından 2017 yılının en çok dinlenen sanatçıları listesi yayınlandı. Toplam olarak 47 milyon kişinin takip ettiği Ed Sheeran en çok dinlenen sanatçılar arasında birinci sıradaki yerini aldı. Bununla birlikte Sheeran’ın son albümü tam 3.1 milyar kere dinlendi. Yapılan açıklamada en çok dinlenen bayan şarkıcının ise Rihanna olduğu bildirildi.

spotify02 - 2017 Yılının En Çok Dinlenen Sanatçıları

2017 yılının en çok dinlenen sanatçıları için her müzik platformu elbette kendi kaynaklarındaki verileri paylaşıyorlar. Yani Spotify’ın açıklaması sadece Spotify üyelerinin yaptıkları dinlemeler sonucunda ortaya çıkan veriler. Kesin bir sonuca ulaşmak için diğer online müzik platformlarından gelecek olan istatistikleri de değerlendirmek gerekmekte. Önümüzdeki günlerde diğer platformlardan da açıklama gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz