2017 Yılında Google’da En Çok Arananlar

0
332

Dünyanın bir numaralı arama motoru olan Google, her yıl olduğu gibi bu yıl sonuna doğru yaklaşırken ülkelerden hangi kelimelerin en çok arandığı bilgilerini paylaştı. Bu veriler üzerinde ağır cinsel içerikli paylaşımlar bulunmuyor. İşte 2017 yılında Google’da en çok arananlar.

google01 - 2017 Yılında Google'da En Çok Arananlar

Kategorik olarak paylaşılan bu verilerde genel kategorisinde en çok aranan kelime Milli Piyango 2017. Bunun sebebi elbette Milli Piyango’nun yeni yıl çekilişinin yaklaşmaya başlaması. Bununla birlikte yıl içinde yapılan piyango çekişleri de çoğu zaman bu şekilde aranıyor. Genel kategorisinin ikinci sırasında aranan kelime ise Stres çarkı. Özellikle yaz aylarının sonuna doğru oldukça popüler olan stres çarkı internet üzerinden en çok sipariş edilen ürünler arasında da üst sıralarda yer aldı. Bu kategorideki en çok aranan üçüncü kelime is YSK oldu. Bunun sebebi de tahmin edileceği üzere 2017 Nisan ayında yapılan referandum. Genel kategorisinin tam listesi ise şöyle:

En Çok Yapılan Genel Aramalar

1)Milli Piyango 2017
2) Stres çarkı
3) YSK
4) e-okul
5) Referandum sonuçları
6) Morpa Kampüs
7) Bayram mesajları
8) Altın fiyatları
9) Katar
10) Arakan

google02 - 2017 Yılında Google'da En Çok Arananlar

2017 yılında Google’da en çok arananlar arasında bulunan kategorilerden bir tanesi de en çok aranan ünlüler kategorisi. Bu kategoride en üst sırasında bir cinayet sonucu hayatını kaybeden televizyon sunucusu Vatan Şaşmaz bulunuyor. İkinci sırada ise Şaşmaz’ın katili ve intihar eden Filiz Aker bulunmakta. Bu kategoride üçüncü sırada yer alan isim yine 2017 yılında hayatını kaybeden sanatçı İbrahim Erkal. Google’da 2017 yılında en çok aranan ünlüler listesinin tamamı şu şekilde:

En Çok Araman Ünlüler

1) Vatan Şaşmaz
2) Filiz Aker
3) İbrahim Erkal
4) Harun Kolçak
5) Cem Korkmaz
6) Metin Hara
7) Tayfun Talipoğlu
8) Tarkan
9) Aleyna Tilki
10) Murat Başoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz