20 Yıl Önce Park Ettiği Yerde Unuttuğu Arabasını Buldu

0
300

Zaman zaman insanlar eşyalarını sağda solda unutabiliyorlar. Özellikle yanında çok fazla aksesuar taşıyan insanlar bu aksesuarlara sahip çıkılmasını pek beceremiyorlar. Bunun yanında çok çocuklu aileler de zaman zaman çocukların oyuncaklarını bir yerlerde unutabiliyorlar. Ancak bir kişi arabasını dışarıda unutulursa?

arac01 1024x768 - 20 Yıl Önce Park Ettiği Yerde Unuttuğu Arabasını Buldu

Dışarıda arabasını unutan çok fazla insan yoktur. 1997 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde bir adam polise giderek aracının çalındığını bildirdi. 20 yıl sonra şehirde görevli polisler terk edilmiş bir araç bulduklarını söylediler. Ancak araç park edildiği yerde değildi. Araç şehrin sanayi bölgesinde bulunan binaların bir tanesinin garajında bulundu. Beklenildiği üzere çalınmıştı. Ancak aracın ne zaman çalındığı bilinmiyor.

Araç İkinci Defa Unutulmuş

Parçalarına ayrılmak üzere garajda beklerken araç orada da unutulmuş. Aracı bulan polisler hemen araç sahibini arayarak aracın kendisine ait olup olmadığını kesinleştirmek için aracın sahibini aracın yanına çağırmışlar.

Şu anda 76 yaşında olan aracın sahibi ve kızı, aracı görmek için aracın yanına gelmişler. Ancak maalesef araç kullanılamaz duruma gelmiş ve bir hurdadan farksız olmuş. Frankfurt polisinin açıklaması aracın kullanılamaz durumda olmasından dolayı parçalarına ayrılacağı ve o şekilde değerlendirileceği yönünde.

Bu durum geçmişte yaşanan buna benzer bir haberi de gün yüzüne çıkardı. İki yıl önce yine aracını park ettiği yerde bulamayan bir Alman, polise haber veriyor. Araç 2 yıl sonra sahibinin park ettiği yerden 4 kilometre uzakta bir yerde bulunuyor. Ancak bu olaydaki ilginçlik bulunan aracın bagajında 40 Bin Euro nakit paranın yanında 50 Bin Euro değerinde de mücevher olması. Aracın bir soyguna karıştığı ve soyguncuların bir sebepten dolayı çaldıklarını aracın bagajında bırakıp kaçtıkları anlaşılıyor. Belki de bu para ve mücevherleri sonradan almak için geri döneceklerdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz